Jak zaaranżować łazienkę?

By on 4 marca 2011 in Aranżacje łazienek | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wybór odpowiedniej aranżacji łazienki nie należy do prostych decyzji. Musi zależeć od wielu czynników, a przede wszystkim od wszystkich domowników. Wiadomo, że łazienka będzie wyglądać inaczej w domu singla, inaczej u młodego małżeństwa bez dzieci,  a jeszcze inaczej będzie się prezentować rodzinna łazienka, po której często biegają małe pociechy.  Z jeszcze inną aranżacją łazienki będziemy mieć do czynienia, gdy w domu mieszkają osoby starsze i niepełnosprawne. Zatem musisz przemyśleć wiele spraw. Zdecyduj się, czy wolisz brać długie kąpiele, czy szybkie prysznice, czy jesteś bałaganiarzem, czy wolisz wszystko utrzymywać w porządku. Wybierz, czy wolisz przepych i funkcjonalność czy skromność i ascezę. Wybór odpowiedniej aranżacji zależy również od rozmiarów Twojej łazienki.

Ważne jest również to, czy jest to jednocześnie łazienka z toaletą, czy toaleta znajduje się w domu osobno. Bardzo istotne jest również to, aby zmaksymalizować komfort dla wszystkich użytkowników łazienki. Jeśli będą w niej dzieci, musisz zamontować niektóre sanitariaty na niższych wysokościach, a także musisz zadbać o dodatki, takie jak zabawki dla dzieci służące do kąpieli, czy nakładkę na deskę klozetową.

Wybierz odpowiedzialnie, ponieważ jest to decyzja na co najmniej kilka lat. Całkowita zmiana aranżacji łazienki wiąże się z wysokimi kosztami i długim czasem spędzonym na remoncie, który czasem uniemożliwia korzystanie z niej nawet przez kilka dni. Dlatego właśnie najlepiej od razu podjąć słuszną decyzję, aby później nie utrudniać sobie życia.

Jeśli w domu są dwie łazienki, problem aranżacji w pewnym sensie rozwiązuje się. Możemy każdą zaaranżować inaczej i dostosować do innych domowników tak, aby spełniały inne funkcje. Na przykład jedna łazienka może być dla dzieci, a jedna dla dorosłych. W jednej może być wanna, a w drugiej prysznic. Gdy będzie się nam spieszyć, skorzystamy z prysznica, gdy będziemy chcieli się zrelaksować, po ciężkim dniu spędzonym w pracy, weźmiemy długą kąpiel. Prysznic i wannę możemy również zamontować w jednej łazience, jeśli tylko wystarczy nam miejsca.

Pamiętaj, wybierając aranżację łazienki, postaw na wygodę i funkcjonalność. Względy estetyczne też są ważne, ale nie stawiaj ich na pierwszym miejscu.

Udostępnij na: