Jak zamontować lustro w łazience?

By on 26 listopada 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Każda łazienka musi być wyposażona w lustro. Jednak trzeba też pomyśleć o sposobie jego zamontowania. Jednym z najłatwiejszych i najpopularniejszych sposobów jest jego przyklejenie. Jak się do tego zabrać?

 

Oczywiście przyklejenie lustra jest możliwe, jeśli nie jest ono bardzo duże. W innym wypadku bezpieczniejsze będzie jego przykręcenie lub zamocowanie na specjalnych metalowych linkach. Do przyklejenia lustra łazienkowego najlepsze będą kleje odporne na wilgoć, rozpuszczalnikowe, hybrydowe lub z silikonem. Zanim zaczniemy montować lustro musimy wyznaczyć na nie miejsce. Najlepiej jeszcze przed położeniem kafelek, glazury czy innej okładziny ściennej. Wtedy wystarczy zostawić odpowiednich wielkości wnękę. Warto też kupić najpierw lustro, zmierzyć je i dopasować miejsce. Inaczej będziemy musieli dopasowywać lustro, a to może nie być takie proste.

Dlaczego najlepiej jest zamocować lustro na klej? Ponieważ jest to najmniej inwazyjna metoda. Aby przykręcić lustro do ściany, będziemy musieli wiercić odpowiedniej wielkości dziury, a wiadomo jak to jest z płytkami. Mogą popękać, poodpryskiwać, otwory mogą być za małe, za duże… Generalnie można sobie popsuć estetykę ścian. Wiele osób obawia się, że klej będzie słabo trzymał i lustro spadnie, potłucze się lub co gorsza zrobi komuś krzywdę. Jeśli zainwestujemy w dobry klej, nie musimy się bać, że coś pójdzie nie tak. Specjalny klej do mocowania luster powinien mieć odpowiednią konsystencję, silny chwyt początkowy i nie może uszkadzać srebrzonej powłoki na spodzie. Ponadto w łazience powinniśmy używać klejów odpornych na wilgoć, której przecież w łazience jest  sporo.

lustro

O czym jeszcze pamiętać? Podłoże powinniśmy odpowiednio przygotować, zanim przykleimy lustro. Przed użyciem kleju musimy oczyścić ścianę, odpylić ją i dokładnie wytrzeć. Podłoże musi być też stabilne i w miarę gładkie. Nie możemy przyklejać lustra do poluzowanych kafelek. Farba nie powinna się łuszczyć. Usuńmy też wszelkie pozostałości po innych klejach, fugach, silikonach, tynkach, czy gipsach. Na tak przygotowanej ścianie możemy bez obaw umocować lustro.

Jak to zrobić? Klej nanosi się podłużnymi pasami za pomocą pistoletu ręcznego. Oczywiście najlepiej jest robić 5-7 centymetrowe odstępy. Przed przyłożeniem lustra do ściany możemy też klej rozprowadzić za pomocą pacy zębatej. Bardzo ważne jest, by nanoszenie kleju odbywało się sprawnie. Mamy na to tylko kilka minut, nim całkowicie wyschnie.

Mocowanie lustra łazienkowego za pomocą kleju to bardzo prosty i wygodny sposób. Nie potrzebujemy do tego ani specjalnych umiejętności, ani wyszukanych narzędzi. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by mieć piękne lustro dopełniające wystroju łazienki.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge