Jak zrobić naturalne mydło roślinne?

By on 18 grudnia 2014 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Kolejna propozycja jak zrobić naturalne mydło to stworzenie tak zwanej „bazy” a więc mydła roślinnego, które następnie można modyfikować wedle uznania. Poniższe mydło tworzy się na bazie oliwy z oliwek i orzechów kokosowych. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki niemu można stworzyć wiele innych wariacji dostosowanych do własnej skóry i jej potrzeb.Do jego wykonania potrzebne jest:

– 6 filiżanek oleju z oliwek,

– pół szklanki oleju kokosowego

– 1,5 szklanki tłuszczu roślinnego (konsystencja stała)

– pół szklanki ługu

– 1 szklanka zimnej wody

Sposób wykonania:

Do zimnej wody dodaj łyżkę ługu (mając na rękach rękawice i bardzo uważając – ług jest substancją żrącą, a jego opary nie powinny być wdychane), a następnie poczekaj, aż temperatura spadnie do około 34/35 stopni Celsjusza.

Kolejnym krokiem będzie dodanie olejów i wymieszanie wszystkiego oraz doprowadzenie do temperatury rzędu 50 stopni Celsjusza (w osobnym garnku). Zdejmij roztwór z ognia i mieszaj, pilnując temperatury.

Oba roztwory powinny mieć temperaturę 35 stopni – wtedy należy je połączyć wlewając mieszaninę ługu powolnym ale stałym strumieniem. Nie przestawaj mieszać, a gdy roztwór osiągnie konsystencję bardzo gęstego sosu oznacza to, że można już dodawać dodatki (jeśli takowe chcemy dodawać, robiąc na przykład mydło cynamonowe, które opiszę w kolejnym wpisie).

Mydło należy przelać następnie do kwadratowej patelni w taki sposób aby uzyskać około 3-4 centymetrową warstwę grubości. Po 24 godzinach za pomocą gorącego noża wytnij prostokątne kostki. Odłóż mydło na 2-3 dni do suchego miejsca tak aby wyschło. Gotowe.

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak zrobić mydło cynamonowe? | Blog o aranżacji łazienek - […] jednym z poprzednich wpisów poruszyłem temat domowej produkcji mydła roślinnego. Dziś przedstawię Ci prostą metodę na uzyskanie mydła cynamonowego.…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge