Jaką umywalkę wybrać?

By on 28 stycznia 2013 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Gdyby wymienić kilka sprzętów, które muszą się znaleźć w każdej łazience, umywalka byłaby na pewno w pierwszej ‎ trójce. Jednak wybór odpowiedniej opcji nie zawsze jest sprawą oczywistą. Oprócz naszych gustów olbrzymi wpływ ma czynnik ekonomiczny oraz metraż pomieszczenia, które przyszło nam urządzać.

Kluczem do zadowolenia z zakupów i podjętych decyzji jest szczere ustalenie priorytetów. Sprawa jest prostsza, gdy mieszkam sami – wtedy bierzemy pod uwagę tylko swoje nawyki. Jednak tworzenie listy potrzeb wraz z innymi lokatorami może przysłużyć się nam w wielu kwestiach, o jakich sami byśmy nie pomyśleli. Musimy się na przykład zastanowić, czy umywalka będzie nam służyć jedynie do utrzymywania higieny osobistej, czy również do sporadycznego prania ręcznego? Jeśli ta druga opcja również jest brana pod uwagę, musimy dopasować wysokość i położenie baterii, wysokość samej umywalki a przede wszystkim jej wielkość.

Drugą kwestią jest

stylistyka sprzętów łazienkowych. Ostatnio zauważyć można spore zainteresowanie modelami nablatowymi. Ich design jest szalenie atrakcyjny, ale potrafi być wyjątkowo niepraktyczny. Stawiane są – również ze względu na koszty – na szafkach drewnianych. Jest to jeden z największych błędów, jakie można popełnić. Często zalegająca woda wokół misy umywalkowej skutecznie zniszczy powierzchnię szafki. Warto zatem przemyśleć kwestię zakupu takiej, która z góry będzie pokryta płytą ceramiczną lub kamienną, zabezpieczającą całość przed zniszczeniem.

Umywalka nablatowa

W tej sytuacji musimy również wziąć pod uwagę wysokość montażu umywalki. Za powszechnie przyjętą wartość dla przeciętnych konsumentów uznaje się krawędź umywalki na poziomie 85 centymetrów. Oczywiście osoby wyższe powinny wszystko dostosować do swoich potrzeb. Idealną sytuacją jest ta, w której mając wpływ na projekt domu będziemy mogli wszystko dopasować do potrzeb indywidualnych.

Inną kwestią jest wybór koloru całości. Oczywiście dopasowanie do wystroju to kanon, ale musimy mieć na uwadze jedną, szalenie ważną rzecz. Nierzadko zdarza się, że kompletując sprzęty łazienkowe z różnych względów zwracamy się w stronę różnych producentów – czasem decyduje o tym design, czasem cena. Jednak musimy mieć świadomość, że kolory, nawet te opisane jednym symbolem, mogą się różnić w zależności od producenta. Dlatego bardzo wygodne i popularne jest kupowanie kompletów.

zdjęcia: roca.com

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge