Kurs na łazienkę!

By on 22 czerwca 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

ceramstic

Z nadmorskich wypraw przywozimy ze sobą znalezione na plaży muszelki, korale bursztynów oraz wypchany po brzegi bagaż wspomnień. Dlaczego by go nie rozpakować w naszej łazience? Codziennie mieć wrażenie ze stąpa się po ciepłym piasku, a nad naszymi głowami szybują mewy po błękicie nieba? Wystarczy urządzić łazienkę w stylu marynistycznym.

W morskiej aranżacji ważne są kolory oraz dodatki. Łazienka jest doskonałym pomieszczeniem dla takiego stylu, bo tam relaksujemy, się w czasie kąpieli. Inspiracji można szukać na wybiegach mody. Ten styl jest na czasie latem. Białe i niebieskie pasy z domieszką czerwonego akcentu.

Podłoga może zostać wyłożona gresem w kolorze piasku lub imitującym drewno. Można też zdecydować się na prawdziwą drewnianą podłogę, by nawiązać do łodzi lub molo. Efekt statku pogłębi lustro przypominające bulaj, czyli małe okienko okrętowe. Może też stanowić ono motyw na ścianie lub znajdować się w drzwiach.

Na ścianę odpowiednie będą kafelki w odcieniach piasku, beżu lub błękitu. Można też pokusić się o turkusową mozaikę. Jeśli w łazience ma znajdować się prysznic , można poszukać drzwi prysznicowych, które będą mieć motyw morskich fal. Taki motyw mogą mieć również meble. Jeśli będą brązowe mogą nawiązywać do piaszczystych wydm.

Akcesoria łazienkowe powinny być w kolorach niebieskich i białych. Biała powinna być również ceramika łazienkowa. Dodatki to wszelkie zdjęcia znad morza w drewnianych ramkach, zdjęcia lub figurki mew, mała latarnia, motywy kotwic, ryb, kół ratunkowych, wioseł i statków. Styl marynistyczny jest bardzo ciepły i naturalny. Zapewni lato w łazience przez cały rok. Piasek, słońce, szum fal, śpiew mew i płynące na horyzoncie statki. Wszystko w twoich własnych czterech kątach. Gdzieś w dużym, pędzącym naprzód mieście.

Źródło zdjęcia: ceramstic.com.pl

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge