Kwiaty w łazience

By on 12 września 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Przygotowujemy się w niej do nadchodzącego dnia, myjemy, malujemy  i relaksujemy. Jest to pomieszczenie, w którym chcemy czuć się komfortowo i dobrze. Jak wiadomo, kolorem który nas relaksuje jest zielony. Jednak niewielu z nas posiada w łazience kwiaty, które te funkcje właśnie sprawiają. O jakich kwiatach dokładnie mowa?

Kwiatami, które dobrze jest umieścić w łazience są papirusy, fikusy, pnącza, paprocie, bromelie czy maranty. Nie zapomnijmy również o storczykach, dla których takie warunki są jak najbardziej przeznaczone. Zielone rośliny wraz w tle z często białymi ścianami lub meblami będą się wspaniale komponować. Trzeba przyznać, że połączenie tych dwóch kolorów zawsze będzie ze sobą współgrało.

Jeśli nasza łazienka mimo jasnych kolorów wydaje się ciemna, a wciąż mamy ochotę pielęgnować w niej kwiaty, należy pomyśleć o specjalnych lampach naświetlających. Dzięki nim, będziemy mogli hodować różnego rodzaju kwiaty. Taka lampa bowiem zapewni do ok 12 godzin sztucznego naświetlenia. Warto zastosować w tym przypadku lampy energooszczędne, która są dla kwiatów najlepsze. Innym rozwiązaniem jest zakupienie roślin, które charakteryzują się dużą tolerancją na brak światła.

Gdzie możemy postawić kwiaty? Rośliny możemy postawić na umywalce, szafkach łazienkowych lub np. na rogu wanny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić je także na podłodze. Ważne jest, by nam nie przeszkadzały w codziennej pielęgnacji ciała.

Kwiaty nie zawsze sprawują się we wszystkich łazienkach. Jeśli łazienki są bardzo małe, często nie znajdziemy w nich miejsca na postawienie i hodowlę kwiatów. Możemy wtedy kupić np. specjalne naklejki w kształcie i formie kwiatów, które choć w pewnym stopniu nam je zastąpią. W innych przypadkach, aranżacja łazienki, która zawiera rośliny  jest bardzo dobrym pomysłem, do którego zachęcamy. Kwiaty ożywią naszą łazienkę i dzięki nim, będziemy się tam czuć bardzo komfortowo.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge