Łazienka idealna – czyli o białym montażu słów kilka

By on 29 grudnia 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Jeśli choć raz nie byliśmy świadkami remontu, czy to w swoim domu, czy to w domu kogoś z rodziny lub domu znajomego, zapewne nie mamy pojęcia czym jest tzw. biały montaż.

Otóż jest to nic innego jak ostatni element remontu, który polega na instalowaniu najważniejszych elementów w łazience. W zakres ten wchodzi montaż wanny, umywalki, bidetu, czy prysznica. Po za całą ceramiką montuje się w nim również wszystkie baterie, zawory itp.

Biały montaż to co prawda końcowy etap remontu, ale jego planem rozpoczynamy całą zabawę. Otóż to właśnie od planowania zawsze należy remont rozpocząć. Rozrysowujemy, w jakich elementach powinny się znaleźć poszczególne urządzenia, w jakich odległościach, czy to od podłogi, czy od sufitu itp.

Teoretycznie jest to najważniejszy element w całym remoncie. Należy bowiem zwrócić uwagę nie tylko na nasze upodobania, ale przede wszystkim preferencje pomieszczenia. To bowiem, gdzie zostały poprowadzone rury oraz czy instalacja grzewcza jest w tym, a nie innym miejscu ma kluczowe znaczenie.

Podstawowe zasady montażu

remont lazienki

Umywalkę montujemy zazwyczaj na wysokości około 80 cm. Nieco ponad nią montujemy baterię umywalkową, niech to będzie około 20 cm, powyżej. Zbyt nisko przytwierdzona bateria może utrudnić domownikom korzystanie z niej, podobnie zresztą, w sytuacji gdy zawieszona jest zbyt wysoko.

Z kolei bateria wannowa ma swoje miejsce około 20 cm ponad wanną, najlepiej przy ścianie. Wszystko po to, by wąż prysznicowy podczas kąpieli sięgał na wysokość około 2 metrów.

Ostatnim rodzajem baterii jaki musimy zainstalować w łazience jest bateria prysznicowa. Ją z kolei wieszamy na około 110-130 cm. Wówczas będzie on pod ręką, a jednocześnie nie będzie nam przeszkadzał w czasie kąpieli.

Najnowszym modelem baterii są modele podtynkowe, montuje się je tuż pod płytkami ściennymi. Nie jest to tak łatwe jak w przypadku innych baterii. Do tego typu instalacji najlepiej zatem zatrudnić fachowców.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge