Łazienka w drewnie

By on 25 maja 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Drewno to materiał, który nie kojarzy się z wyposażeniem łazienki, ale to nie znaczy, że nie można wyposażyć łazienkę w drewniane meble lub nawet wyłożyć podłogę drewnianymi deskami. Łazienka nie musi wyglądać jak pudełko wyłożone białymi kafelkami. Może być przytulna.

Drewno w każdym pomieszczeniu „ociepla” aranżację. Nawet wnętrza urządzone w bardzo nowoczesnym stylu zyskują przyjemniejszą atmosferę, jeśli pojawi się drewniane ława, regał czy krzesła. To samo dotyczy łazienki. Dużą łazienkę można zaaranżować na wygodny salon kąpielowy. Dzięki drewnianym meblom i podłodze wnętrze będzie wyglądało wręcz ekskluzywnie.

Rzadko spotyka się w łazienkach drewno, bo wilgoć i szybkie zmiany temperatur nie służą trwałości drewna. Na szczęście są sposoby na utrzymanie drewnianych desek w bardzo dobrym stanie. Zarówno meble łazienkowe jak deski na podłodze powinny pochodzić z dobrych gatunków drewna odpornego na odkształcanie pod wpływem warunków zewnętrznych. Dąb, jesion, buk dobrze sprawdzają się na podłodze, mimo tego, że jest ona podana na uszkodzenia mechaniczne. Twarde drewno nie ulegnie zarysowaniom. Jeśli deski podłogowe będą odpowiednio impregnowane, to nie zaszkodzi im woda, która rozchlapuje się podczas kąpieli. Drewno powinno być zabezpieczane specjalnymi olejami, dzięki którym nie wchłania wody. Nie warto lakierować podłogi, bo lakier szybko niszczy się pod wpływem wody – robią się wybrzuszenia, które z czasem złuszczają się.

Drewniane meble w łazience to luksus. Szafka zamieszczona pod umywalką może pomieścić kosmetyki, środki czystości lub ręczniki. Umywalkę  można „wpuścić” w szafkę lub kupić taką w kształcie misy, którą umieszcza się an szafce.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge