Łazienka w nowoczesnym stylu cz.1

By on 9 września 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Dzisiejsze projekty łazienek są co raz bardziej nowoczesne. Jedne wydają się przy tym mniej praktyczne, inne nie. Nie zawsze przecież też chodzi o funkcjonalność…

Współcześni projektanci łazienek co raz częściej lubią zaskakiwać oryginalnymi rozwiązaniami, kolorami płytek czy łazienkowymi gadżetami. Czy jednak tylko to, co jest nowoczesna i bardziej skomplikowane może wzbudzać zachwyt? Z pewnością nie! Czasem wystarczy dobry pomysł i przy minimalnym wkładzie sami możemy zaaranżować wnętrze.

W co warto jest więc zainwestować? Co jest obecnie modne? Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

Zacznijmy od „łazienkowego faux-pais” – plastikowych dodatków w łazience

Unikajmy ich jak ognia. Tego typu uchwyty, wieszaczki i inne elementy najmodniejsze były w PRL-u. Triumf świętował zdecydowanie plastik w kolorze czerwonym. A jak w dzisiejszych czasach zapatrują się na plastik projektanci łazienek? W tej kwestii nie ma wątpliwości! Ten rodzaj surowca w łazience najlepiej ograniczyć do miski, do której wyjmujemy pranie. Plastik bowiem zdecydowanie nie należy do hitów ostatnich lat.

Przestrzeń?

Dużą popularnością cieszą się bardzo przestronne wnętrza. Właściciele wielkich łazienek nie mają więc żadnego problemu. Nie znaczy to jednak, że mała łazienka nie może być urządzona zgodnie z trendami.

Do małych łazienek najbardziej odpowiednie są  jasne barwy ścian oraz podłóg. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na płytki, to ważne,by były odpowiedniej wielkości- ani zbyt małe, ani zbyt wielkie. Przy projektowaniu niewielkiej łazienki warto jest zainwestować w podwieszane systemy sanitarne. Elementy takiej ceramiki są zwykle mniejsze od standardowych, dzięki czemu nie tylko optycznie, ale i faktycznie powiększą wnętrze. Warto również pomyśleć o tym, by ceramikę umieścić w miarę możliwości w narożnikach łazienki, co także sprawi, że nasza mała łazienka stanie się wizualnie większa.

Światło?

Światło w łazience jest kwestią bardzo ważną. Nikogo zatem nie dziwi, że lampy znajdują się na suficie, a kinkiety obok lustra. Ale czy na tym kończy się moda wśród oświetlenia? Projektanci łazienek podkreślają, że oświetlenie, ale to nietypowe – jest w ostatnich czasach niezwykle modne.

Co raz częściej urządzający łazienki decydują się na podświetlane półki, lustra z wmontowanym już światłem, diody na ścianach łazienki czy podświetlane szklane pustaki.

Jak zatem od razu można stwierdzić  – im miejsce na oświetlenie bardziej nietypowe, tym nowocześniejsze i modniejsze. Należy pamiętać, że trendy trendami, a ograniczenia przepisów prawnych, dokładnie określają, gdzie i jak należy montować elektrykę w łazience.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge