Łazienka w nowoczesnym stylu cz.2 SZKŁO

By on 10 września 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

W pierwszej części była mowa o odpowiednim świetle, wielkości łazienki a także niepożądanych dodatkach. W tej zajmiemy się elementami wnętrza: kabiną, wanną, meblami oraz podłogą. Motywem przewodnim je łączącym będzie szkło.

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią już łazienki w czerni, specyficzne kolorowe płytki, akwarium czy telewizor w łazience. Taka decyzja wymaga jednak odwagi i sporych nakładów finansowych.  Specjaliści pracujący przy projektowaniu łazienek zgodnie twierdzą , że do aranżacji interesującego i oryginalnego pomieszczenia wcale nie potrzeba tak skrajnych udziwnień. Wystarczą dobrze dobrane materiały. Jednym z nich jest z pewnością szkło.

Kabina prysznicowa:

Szklana kabina prysznicowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań tego typu. Jej dużą konkurencją jest z pewnością kabina wykonana z matowego szkła, którą o wiele łatwiej utrzymać w czystości, jednak zwykłe szkło wciąż nie traci na popularności.

Umywalka ze szkła:

Jednym z dość popularnych elementów armatury łazienkowej jest szklana umywalka. Szczególnie pięknie prezentuje się, taka o formie szklanej misy, postawiona na szafce. Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów  jest umywalka, pełniąca funkcję akwarium.

Szklane szafki:

Szklane szafki to również doskonałe rozwiązanie do łazienki. Szkło jest odporne na wilgoć, więc będziemy mieć pewność, że specyficzny klimat panujący w łazience nie zniszczy ich struktury. Możemy wybierać pomiędzy szkłem przejrzystym a szkłem matowym, choć dzisiejsi producenci mebli łazienkowych znajdują kompromis i projektują szafki zarówno z elementami matowymi, jak i z czystym szkłem.

Szklane półki:

Szklane półki idealnie wyglądają w łazience. Miejscem, w którym najczęściej się je montuje, jest przestrzeń pod lustrem.

Szklana pokrywa do muszki sedesowej:

Hitem ostatnich lat są szklane pokrywy do muszli klozetowych.Najczęściej wtopione są w nią rozmaite dekoracyjne elementy, np. muszle, rybki i piasek.

Luksfery:

Luksfery to prościej mówiąc szklane pustaki. Stały się bardzo modnym elementem dekoracyjnym, który niezwykle często wykorzystywany jest w łazienkach. Ze szklanych pustaków możemy zbudować niecodzienną kabinę prysznicową, oddzielić wannę od prysznica, czy muszlę sedesową od reszty łazienki. Szczególnie modne są obecnie pustaki kolorowe. Idealnie nadają się do podświetlenia i tworzą niesamowity klimat w łazience.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge