Lustereczko powiedz przecie…

By on 25 czerwca 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

… która łazienka jest najpiękniejsza w świecie. Aranżując łazienkę zwraca się uwagę na kolor ścian, rodzaj płytek na podłogę, ceramikę, baterię i meble. Ważne są również dodatki. Często to właśnie one decydują o ostatecznym charakterze pomieszczenia. Jednym z najważniejszych dodatków w łazience jest lustro.

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez lustra. Poza tym, że jest ona przedmiotem bardzo funkcjonalnym, bo pozwala na zobaczenie własnej twarzy, a nieraz nawet całej sylwetki, to jest też przedmiotem dekoracyjnym. Powinno być na tyle duże, by widzieć przynajmniej całą głowę i szyję. A zamontowane na takiej wysokości, by nie trzeba było się schylać, ani stawać na palcach, by się w nim przejrzeć. Lustro wiesza się zazwyczaj nad umywalką, ewentualnie nad wanną.

Wybierając lustro do łazienki należy wziąć pod uwagę w jakim stylu ma być urządzona. Do łazienki w stylu marynistycznym będzie pasować lustro wyglądające jak bulaj. Do stylu retro i glamour lepsze będzie w zdobionej i złoconej ramie. W ramie drewnianej będzie pasowało do stylu ekologicznego. Bez ramy do stylu nowoczesnego. Źle dobrane lustro może popsuć cały efekt końcowy. Dobrze dobrane spotęguje efekt dekoracyjny, zwłaszcza gdy będzie odbijać obraz znajdujący się na przeciwległej ścianie.

Wybierając lustro do łazienki trzeba również wziąć pod uwagę jej wielkość. Jeśli łazienka jest mała, można ją optycznie powiększyć przy odpowiednim zastosowaniu luster. Najlepsze do małej łazienki będzie lustro duże. Zamontowane na całej szerokości ściany może powiększyć wnętrze nawet dwukrotnie. Do większych łazienek można użyć lustra mniejsze. Jeśli będą w ramach, sprawią, że pomieszczenie wyda się przytulniejsze, nawet gdy jest urządzone w chłodnych barwach. Powieszone na krótszej ściany, wydłuży ją optycznie. Można też zawiesić dwa lustra naprzeciwko siebie, wtedy będą odbijać wnętrze w nieskończoność, co da poczucie niesamowitej głębi. To rozwiązanie również jest polecane do łazienek małych rozmiarów. Można też powiesić kilka małych luster obok siebie, co da ciekawy efekt dekoracyjny.

Nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu. Do łazienki lepiej wybrać światło białe, najbardziej zbliżone do naturalnego. Poza oświetleniem głównym, sufitowym, warto wybrać oświetlenie dodatkowe. Mogą to być kinkiety do łazienki. Lustro będzie odbijać ich światło, przez co wnętrze wyda się jaśniejsze. Można też wykorzystać lampy montowane na lustrze. Zadziałają tak samo.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge