Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne?

By on 4 sierpnia 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Drzwi wewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu oraz mieszkania. Pozwalają funkcjonalnie wykończyć wnętrze oraz zapewniają wszystkim domownikom poczucie prywatności we własnych pokojach. Dlatego właśnie tak ważny jest odpowiedni dobór drzwi wewnętrznych. Oto kilka sprawdzonych zasad, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Poszukując idealnych drzwi wewnętrznych, jakie zamontujemy w swoim mieszkaniu, musimy mieć na uwadze kilka aspektów.

Przeznaczenie

Aby drzwi faktycznie dobrze nam służyły i zapewniały poczucie komfortu musimy dobrać do charakteru pomieszczenia, do którego będą prowadzić. Przykładowo drzwi do łazienki oaz toalety musza gwarantować właściwą wentylację pomieszczenia, dlatego powinny posiadać specjalne podcięcia, tuleje lub kratki wentylacyjne. Z kolei drzwi prowadzące do sypialni muszą tłumić odgłosy dochodzące z reszty mieszkania tak, aby codzienna krzątanina nie przeszkadzała pozostałym domownikom w drzemce lub nauce. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest dobranie skrzydła drzwiowego posiadającego izolację akustyczną.

Natomiast aby doświetlić pomieszczenia, w których nie ma okien np. ciemny korytarz, warto postawić na drzwi z przeszkleniami. Dzięki temu światło dzienne będzie docierało również do tego pomieszczenia.

Maksymalnie wykorzystana przestrzeń

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest najbliższe otoczenie drzwi. Jeśli mieszkanie jest niewielkie, a powierzchnia w pobliżu drzwi będzie maksymalnie wykorzystana, ciekawym rozwiązaniem jest montaż drzwi przesuwnych. W takim przypadku drzwi będą się przesuwały po specjalnej prowadnicy i będą przylegały do ściany. Dzięki temu nie ograniczymy dostępnej przestrzeni poprzez skrzydło drzwiowe, które otwierałoby się po łuku. Innym tego typu rozwiązaniem są również drzwi harmonijkowe.

Wzornictwo

Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych wzorów oraz kolorów drzwi. Dobierając je jednak warto dopasować je do innych elementów wyposażenia wnętrza takich jak panele czy stolarka okienna. W ten sposób uzyskamy spójną aranżację oraz elegancki efekt.

Więcej o drzwiach wewnętrznych można przeczytać tutaj: http://www.twojecentrum.pl/czas-na-zakup-drzwi-wewnetrznych-info-825.html

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge