Nowoczesny to znaczy oszczędny!

By on 25 października 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Łazienka może być zaprojektowana w różny sposób. Jedni wolą bardziej nowoczesne wnętrza inni klasyczne. Stąd taki rozstrzał w różnych kompozycjach i aranżacjach. Zwolennicy „nowego” wybierają czerwoną ceramikę, kwadratowe baterie umywalkowe i prysznicowe działające na ruch, czy oświetlenie punktowe. Milusińscy klasycyzmy wolą retro zlewy, barokowe baterie, renesansową ceramikę.

Można by powiedzieć, że tylu ilu jest ludzi tyle różnych gustów. Nie gustem w aranżacji łazienki należy się jednak tylko kierować.
Łazienka to takie pomieszczenie w domu, które jest wyjątkowo ważne pod względem oszczędności. Wiadomo leje się w nim woda, wykorzystywany jest prąd, oświetlenie. Na szczęście czasy prania ręcznego lub w poczciwej „frani” zużywającej tonę energii już dawno minęły. Dzisiaj mamy do wyboru energooszczędne pralki z wbudowanymi funkcjami prania szybkiego i długiego. Nie ma konieczności stania przy pralce przez godzinę lub dwie, wszystko jest pod stałą kontrolą komputera.

bateria lazienkowa
Co do wody… Producenci proponują najróżniejsze baterie łazienkowe , które mają pomóc w coraz mniejszym zużyciu wody oraz kontroli licznika jej zużycia.
Najnowsze modele mają np. wmontowane czujniki na ruch, liczniki zużycia wody. Ciekawym pomysłem są baterie mające dodatkową miarę w kształcie szklanej tuby. Tuba taka mieści 1 litr wody. W czasie używania wody widzimy ile wody z tuby spływa do zlewu, przez co staramy się ją jak najlepiej wykorzystać. Dla ciekawskich: woda płynąca z kranu przez 30 sekund to 6 litrów wody.

Oprócz tego wszyscy namawiają na korzystanie z prysznica zamiast wanny. Porusza się tutaj wiele szkodliwych działań jakie wywołuje gorąca kąpiel na ciało człowieka.
Ekolodzy biją na alarm! Jeśli nie będziemy bardziej racjonalnie wykorzystywać  tego co mamy na co dzień to zafundujemy naszym potomkom ogromny problem. Oczywiście nikt nie nakazuje nagle przestawić się na skrajną ekologię. Drobne zmiany wystarczą.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge