Obowiązkowe elementy wyposażenia łazienki

By on 20 grudnia 2012 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

wyposaznie lazienkiDecyzja o zakupie nieruchomości przeważnie wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji związanych z wykończeniem lokalu. Jednym z elementów tego procesu jest łazienka, warto więc poznać obowiązkowe elementy wyposażenia każdej łazienki.

Zgodnie z polskim prawem jest to wanna z natryskiem lub kabina prysznicowa, umywalka i muszla klozetowa – jeśli w lokalu nie ma osobnego WC. Dodatkowo wyposażenie łazienek obejmować musi lustro wiszące nad umywalką, kosz na bieliznę oraz pralkę. Oczywiście w szczególnych sytuacjach niektóre elementy nie muszą występować, jednak dla wygody  użytkowników właśnie te są niezbędne. Co ciekawe, obecnie wyposażenie łazienek staje się zdecydowanie bardziej rozbudowane. W wielu domach czy mieszkaniach instalowane są również grzejniki, mające podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Często dodatkowo instalowane są również bidety czy pisuary a także zestawy mebli łazienkowych. Wyposażenie łazienek staje się jednak coraz intensywniej rozwijającą się branżą – nie tylko technologicznie ale również i pod względem wzornictwa. Z tego powodu w nowoczesnych lokalach (lub podczas remontu tych starych) wiele osób decyduje się na zwiększenie powierzchni tego pomieszczenia oraz rozbudowanie jego funkcji. Szczególnym ułatwieniem okazują się być meble, które jako wyposażenie łazienek pozwalają na przechowywanie zapasowych ręczników, kosmetyków czy produktów higienicznych w uporządkowany sposób, jednocześnie nie przeszkadzając w normalnym użytkowaniu tego pomieszczenia.

Jeszcze inne rozwiązania są stosowane, gdy łazienek w mieszkaniu lub domu jest kilka. W takim przypadku wyposażenie łazienek nie musi być kompletne i na przykład jedna z nich może zawierać tylko kabinę prysznicową. Deweloperzy budujący nowe lokale muszą jednak spełniać te wymagania i jeśli nie realizujemy wykończenia samodzielnie, to wskazane powyżej elementy powinny znajdować się w naszym mieszkaniu.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge