Okno w łazience

By on 19 września 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Okno w łazience jest bardzo dobrym rozwiązaniem w domkach jednorodzinnych. Jakie są jego zalety i wady? Jak je zaaranżować i co pod nim postawić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Zalety i wady okna w łazience

Największą zaletą posiadania okna w łazience jest dostęp do naturalnego światła słonecznego. Dzięki temu codzienna pielęgnacja jest dokładniejsza oraz przebiega w szybszy i sprawniejszy sposób. Poza tym pozwala zaoszczędzić na oświetleniu sztucznym. Łazienka staje się jaśniejsza, a koszty oświetlania stają się niższe. Okno sprawia również, że łazienka wydaje się być większa.

Okno to także dodatkowa wentylacja.  Wystarczy je otworzyć, by już po chwili zaparowana łazienka stała się pomieszczeniem wypełnionym świeżym powietrzem. Proces wietrzenia trwa dużo szybciej, a para wodna nie ucieka w głąb domu, lecz od razu na zewnątrz.

Odpowiednio zaaranżowane okno jest także bardzo ciekawym wypełnieniem łazienki i staje się jej ważnym elementem dekoracyjnym.

Z kolei główną wadą pomieszczenia z oknem jest to, że możemy spodziewać się wścibskich spojrzeń sąsiadów. Ponadto, jest to część łazienki, która także wymaga mycia i dbania o wygląd.

Czy okno jest odpowiednie dla wszystkich?
Okno w łazience jest bardziej popularne w domkach jednorodzinnych. Głównie ze względu na styl budowania. W blokach, jest to wręcz niemożliwe ze względu na brak możliwości wstawienia okna w środku budynku. Chyba że chcemy mieć wspólne okno z sąsiadami. Ważne jest także to, co stanie pod oknem. Jeśli chcemy ustawić pod nim sedes lub wannę, trzeba to zrobić w taki sposób, by nie utrudniały one dostępu do otwarcia okna.  Jeśli mamy zamiar postawić tam umywalkę, musimy liczyć się z tym, że nie zawiesimy z kolei lustra.

Aranżacja okna
Gdy mamy okazję posiadania okna w łazience, trzeba je odpowiednio udekorować. Często wystarczy zwykła roleta, by nabrało ono wspólnego charakteru z resztą pomieszczenia. Roleta jest także ważna zważywszy na wyżej wymienioną możliwość bycia podglądanym. By czuć się komfortowa wybierzmy chociażby najjaśniejszą. Zwiększy to poczucie bezpieczeństwo i zapewni relaks i odprężenie. Roletę można zastąpić także żaluzjami lub najzwyklejszymi zasłonami.

Okno w łazience niesie ze sobą ogromne zalety. Mając możliwość jego wstawienia, warto to przemyśleć.  Nasza łazienka może na tym bowiem wiele zyskać.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge