Okno w łazience

By on 19 stycznia 2012 in Porady | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Okno w łazience to luksus, z którego nie każdy może się cieszyć. Przeważnie łazienki z dużymi oknami to domena domków jednorodzinnych. To bardzo wygodne, gdyż łazienka powinna być wietrzona – para wodna, która zbiera się w czasie kąpieli może powodować szybsze rozwijanie się grzybów i pleśni. Z drugiej strony duże okno „pokazuje” wszystko, co w łazience, łącznie z domownikami, którzy z niej korzystają. Ale na wszystko jest rada.

W kwestii cyrkulacji powietrza nie ma problemów – okno otwiera się po każdej kąpieli. Można także zainstalować specjalne napowietrzniki okienne, dzięki którym powietrze może swobodnie przepływać. Para wodna nie skrapla się na szybie, płytkach i sanitariatach.

Drugiem elementem o jakim trzeba pomyśleć jest przysłonięcie okna. Jeśli jest duże to ma tą zaletę, że wpuszcza do wnętrza dużo naturalnego światła. Z drugiej strony, żeby przysłonić duże okno trzeba trochę się natrudzić. Jeśli zależy nam na „szczelnym” zabezpieczeniu, to rozwiązaniem są żaluzje lub rolety. Jeśli okienko jest małe, to wystarczy firanka, która dodatkowo ozdobi wnętrze. Domki zaaranżowane w stylu wiejskim wyglądają uroczo, gdy mają okiennice. To staroświeckie rozwiązanie wraca do łask, bo jest estetyczne i jednocześnie praktyczne. Jeśli żadna z wymienionych propozycji nie jest odpowiednia, to ostatecznym wyjściem wydaje się okno witrażowe, czyli takie, które posiada szybę nieprzezroczystą.

Ostatni filar aranżacji okna stanowi strona wizualna. Jeżeli okno ma dość obszerny parapet, to dobrze wyglądają na nim kwiaty i różne akcesoria. Rośliny należy wybrać spośród tych, które lubią wilgoć i nie ucierpią przez zmiany temperatury. Natomiast akcesoria wybieramy takie, które ładnie wyglądają i są użyteczne. Na przykład ładna świeczka lub luksusowy płyn do kąpieli mogą pomóc zrelaksować się podczas długiego „moczenia się” w wannie.

Udostępnij na:

1 Comment

  1. EdytaPe

    13 stycznia 2015

    Post a Reply

    Właśnie urządzam łazienkę, w której mam okno i tak zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w łazience rolety czy żaluzji?
    EdytaPe ostatnio opublikował…meble Łęczna

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge