Płytki w łazience – ważne kwestie?

By on 1 października 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Płytki łazienkowe wzbogacą aranżację każdej łazienki, lecz żeby tak było, trzeba je dopasować do stylu wnętrza. Przed zaplanowaniem tych prac trzeba więc pomyśleć o wielu kwestiach.

Płytki zamiast drewna

Jak chcemy, aby nasza łazienka była przytulna oraz w stylu klasycznym, to najlepiej jak terakota i glazura utrzymana będzie w stonowanych barwach i wzorach. Najlepsze są takie, które nie znudzą się szybko. Dobre na pewno będą płytki w kolorach natury, czyli ciepłe beże i odcienie szarości. Niektórzy chcą mieć drewnianą podłogę w łazience, lecz nie są przekonani, co do tego materiału w tym pomieszczeniu, można więc zainwestować w takie płytki, które będa imitować wzór usłojenia egzotycznych gatunków, przykładowo merbau.

Pomocne techniki

Jak preferujemy białą glazurę, to możemy poszukać płytek do łazienki w niecodziennej formie. Sprawdzą się one w łazienkach o małym metrażu. Jak połączymy je z dużymi lustrami i płytkami w normalnych wymiarach, to optycznie powiększymy łazienkę. Kontrastowe zestawienie białych płytek i kolorowych dekoracji, to zaś najlepsza opcja dla osób, które lubię eksperymentować. Pamiętajmy jednak, że to dość odważna stylistyka, więc jak ją wdrażamy, to konsekwentnie.

Dobrze też dobrać taki wzór płytek, jaki stanie się motywem przewodnim. Mogą to być paski, koła, kwiaty itp. Co nam się tylko podoba. Ciekawym zabiegiem jest także zastosowanie płytek o wymiarach większych niż standardowe. Tego rodzaju zabieg warto wykorzystać, żeby optycznie powiększyć łazienkę o niezbyt dużych wymiarach. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

bathroom-1336164_960_720-1

Naturalne dodatki

Doskonałym uzupełnieniem płytek będą naturalne materiały, jak drewno i kamień. To oznaka, że mamy otwartą głowę i interesujemy się wnętrzarskimi trendami. Takie dodatki bardzo ocieplają każde wnętrze, poza tym możemy być pewni, że tak urządzona łazienka na długo zachować swój oryginalny i niebanalny urok.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge