Podstawowe informacje na temat wentylatorów łazienkowych

By on 27 lutego 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

wentylator łazienkowy

Okazuje się, że w ostatnich latach, wentylatory łazienkowe, stały się niezwykle popularne. Można je zakupić w niemal każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, a ich oferta jest szczególnie bogata.
Aby jednak z tej szerokiej gamy produktów wybrać ten, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom, należy wiedzieć, jakie parametry są tu najważniejsze i o co powinniśmy zapytać sprzedawcę.

Na wentylator elektryczny decydujemy się najczęściej wówczas, gdy tradycyjna wentylacja grawitacyjna, nie radzi sobie z nadmierna wilgotnością powietrza i nieprzyjemnymi zapachami. Działanie grawitacyjnej wentylacji zależne jest przede wszystkim od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Przede wszystkim chodzi tu o temperaturę i siłę wiatru.

Aby uniknąć problemów z niewłaściwą wentylacją pomieszczenia, konieczne jest zainstalowanie w kanale wentylacyjnym wentylatora łazienkowego. Aby mógł on dobrze pracować, konieczny jest dopływ świeżego powietrza do wnętrza. W tym celu możemy rozszczelnić okna i zatroszczyć się o to, aby drzwi łazienkowe miały otwory nawiewne.

Skuteczną wentylację zapewni nam tylko właściwie dobrany i dobrze zamontowany wentylator. Podstawowym parametrem jest tu wydajność. Można ją obliczyć określając wielkość i rodzaj pomieszczenia, które chcemy wentylować. K – czyli kubatura wnętrza podawana w oraz n czyli zalecana krotność cyrkulacji powietrza na godzinę [h-1]. Liczymy więc V = n * K [m3/h].

Warto więc wiedzieć, że łazienka wymaga krotności 5-8, toaleta 7-10, a pralnia 10-15.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge