Przechowywanie w małej łazience

By on 4 listopada 2015 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Przechowywanie sprzętów kąpielowych i innych typowo łazienkowych akcesoriów może być szczególnie kłopotliwe, jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Jednak w nawet niewielkich łazienkach można w prosty sposób wygospodarować dodatkową powierzchnię do przechowywania. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, aby zmieścić w łazience wszystkie potrzebne tam sprzęty.

Przemyślana strategia

Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie miejsca na przechowywanie jeszcze na etapie projektowania łazienki. Można np. zdecydować się na umywalkę nablatową, pod którą będzie znajdowała się szafka. Warto także wykorzystać w tym celu elementy architektury wnętrza np. wnęki. Takie załamanie ściany może być idealnym miejscem na dodatkowe półki lub szafki wiszące.

Jeśli dysponujemy szufladami np. pod umywalką dobrym pomysłem jest zaopatrzenie ich w zasobniki oraz przegródki. W taki sposób zyskamy idealne miejsce do przechowywania niewielkich kosmetyków oraz przyborów.

W pionie i poziomie

Poszukując dodatkowego miejsca do przechowywania nie należy się ograniczać jedynie do tego, co możemy ustawić na podłodze. W walce o dodatkowe miejsce wykorzystajmy całą wysokość ścian. Półki lub haczyki można tak naprawdę umieścić na całej wysokości ściany. Pod samym sufitem będziemy przechowywać naturalnie najrzadziej używane przedmioty. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie z półkami otwartymi, warto postawić na pudełka i zasobniki. Umieszczając w nich akcesoria łazienkowe łatwiej utrzymamy w pomieszczeniu porządek, a także unikniemy osadzania się kurzu na przedmiotach.

W kabinie prysznicowej najlepiej sprawdzą się narożne koszyki i półeczki. Możemy zdecydować się na akcesoria montowane w bezinwazyjny sposób, których położenie łatwo zmienimy w razie potrzeby.

Designerskie sztuczki

Każda wnętrzarska moda niesie z sobą inspirujące rozwiązania, które mogą sprawdzić się znakomicie w niewielkich łazienkach. Np. lustra-szafki w stylu retro. To idealne miejsce do przechowywania kosmetyków, szczotek do zębów czy przyborów do golenia. Z kolei w rustykalnych aranżacjach jako efektowny wieszak stosuje się  często stare drewniane drabiny. Można je oprzeć o ścianę lub przytwierdzić do niej i na szczebelkach wieszać łazienkowe tekstylia. Taki element nie tylko usprawni przechowywanie, ale też ciekawie urozmaici stylizację wnętrza.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge