Relaks na poddaszu

By on 12 czerwca 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Poddasze nie zawsze jest chętnie adaptowane na mieszkanie. Pozostaje miejscem na zbieranie niepotrzebnych rzeczy, które kiedyś mogą się przydać i na rozwieszanie prania. Jeśli już ma być zamieszkane, to pierwszy na myśl przychodzi pokój młodzieżowy. A co jeśli na poddaszu ma być łazienka?

Aranżacja łazienki na poddaszu nie jest rzeczą niemożliwą. Trzeba tylko zrobić to rozważnie i wszystko odpowiednio i starannie rozplanować. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się meble na wymiar, bo dzięki nim można zagospodarować dokładnie całą przestrzeń. Najważniejsze żeby pamiętać o przestrzeni pod skosami i nie pozostawiać jej pustej, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Pod skosem może stanąć zabudowa z szafek, w których można schować ręczniki albo środki czystości. Im większe są skosy na poddaszu, tym pomieszczenie powinno być jaśniejsze. Jasne ściany powiększą je optycznie. Jeśli łazienka ma nie być jednokolorowa, można na jasno pomalować tylko ściany skośne i podłogę. Ściany pionowe mogą zostać pomalowane ciemniejszym odcieniem lub innym ciemniejszym kolorem.

Łazienka na poddaszu, jak każde pomieszczenie na poddaszu, nie powinna być zagracona. Można zdecydować się zarówno na wannę jak i na kabinę prysznicową, ale wszystko dokładnie wymierzyć i sprawdzić czy nie będzie się uderzać głową o skośną ścianę. Wanna może stanąć pod skosem, jeśli jest to wygodne. Kabina prysznicowa powinna jednak stanąć jak najdalej od skosów, by wygodnie można było w niej stanąć. To samo tyczy się umywalki. Powinna znajdować się jak najdalej od skosów, a przynajmniej na tyle daleko, by wygodnie można było z niej korzystać. Można też zamontować ją na ścianie skośnej przy oknie, ale kosztem lustra. Sedes może znajdować się pod skosem, jeśli to oczywiście wygodne rozwiązanie. Pozwalają na to obniżone stelaże podtynkowe do WC, które umożliwiają instalację przy niskich ściankach kolankowych. Przy skosach zaczynających się od podłogi ciężko cokolwiek pod nimi ustawić poza zabudową z szafek.

Nie można też zapominać o oknach. Najlepsze będą okna dachowe, które zapewnią dostęp do światła oraz dobrą wentylację, a przede wszystkim odporne na wodę.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge