Rodzaje syfonów wannowych i umywalkowych

By on 18 grudnia 2012 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

syfony umywalkoweRynek produktów przeznaczonych do użytkowania w naszych łazienkach rośnie niesamowicie. Równie chętnie decydujemy się na remonty starych mieszkań, przez co możemy śmiało korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych które pojawiają się właściwie w każdej dziedzinie życia.

Nie inaczej jest w przypadku łazienek i instalowanych tam syfonów. Przyjrzyjmy się więc rodzajom tego typu produktów. Pierwszy podział możemy zrobić według kategorii: podtynkowe – natynkowe. Te pierwsze są umieszczone w sposób niewidoczny dla oka. Syfony do umywalek szczególnie często montowane są w sposób nad-tynkowy, jednak i tu moda zmienia się na rzecz ukrywania tego typu elementów łazienki. Drugim podziałem jest oczywiście ten, związany z materiałami wykorzystanymi do produkcji tego urządzenia. Kiedyś szczególnie popularne były te, tworzone z elementów plastikowych. Są one tanie w produkcji i łatwe w montażu.

Coraz częściej decydujemy się jednak na syfony do umywalek czy wanien które są stworzone z żeliwa czy mosiądzu – jeśli są one odpowiednio zainstalowane, to mogą mieć dodatkową wartość estetyczną. Choć są droższe, to jednak o wiele bardziej wytrzymałe. Ostatnim podziałem który tu przedstawiamy jest ten, związany z budową poszczególnych syfonów. Najpopularniejsze są trzy rozwiązania: butelkowe, membranowe i S-owe. Dostępne są też specjalne wersje, których głównym zadaniem jest oszczędzenie jak największej ilości miejsca w pomieszczeniu.

Samodzielny wybór tego urządzenia nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Syfony do umywalek czy wanien zawsze lepiej wybierać przy pomocy wykwalifikowanych osób, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć problemów konstrukcyjnych, takich jak chociażby przeciekanie. W ten sposób łatwiej też znajdziemy najlepsze dla nas rozwiązanie a być może również zaoszczędzimy pieniądze – w końcu fachowiec często zna sklepy, w których ten sam produkt jest o wiele tańszy.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge