Ściany w łazience

By on 1 marca 2011 in Ściany | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

ceramsticDość oczywistą oczywistością jest to, że ściany w łazience powinny być wykonane z innych materiałów, niż w przypadku salonu czy sypialni. Przyczyna jest prosta – ściany są w łazience bardziej narażone na zmoczenie, niż w innych pomieszczeniach (porównywalnie do kuchni). Dlatego właśnie nie ma sensu kłaść zwykłej farby lub papierowej tapety.

Należy jednak zauważyć, że praktyczna ściana w łazience wcale nie musi oznaczać tego, że nie będzie ona ładna. Wręcz przeciwnie. Aranżacja łazienki i jej estetyczny wygląd są możliwe i są niezbędne do tego, aby czuć się w tym pomieszczeniu komfortowo. A kto nie lubi czuć się dobrze w wannie, podczas wieczornej kąpieli, po całym dniu spędzonym w pracy.

Najpopularniejszym wypełnieniem ścian w łazience są kafelki. Jest to oczywiście, jednocześnie, najbardziej praktyczne rozwiązanie. Kafelki zalane wodą nie przemokną. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że trzeba je czyścić regularnie, aby nie były całe brudne i aby nie pozostawały na nich zacieki. Ściany pomalowanej farbą nie trzeba by czyścić, a raczej nie można by, więc zabrudzenia musiałyby pozostać do kolejnego remontu.

Dobrze dobrane kafelki mogą zwiększyć klimat naszej łazienki, należy je jednak dobrać odpowiednio do wnętrza i jego stylizacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kafelek do pewnego momentu, a od pewnej wysokości ściany, gdzie woda nie powinna już sięgać, pomalować farbą. Jeśli w prawidłowy sposób dobierze się kolorystycznie kafelki i farbę, będziemy mogli cieszyć się komfortowym wnętrzem.

Udostępnij na: