Trudności w aranżacji łazienki na poddaszu

By on 14 sierpnia 2014 in Aranżacje łazienek | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Poddasze jest niezbyt przyjaznym miejscem na urządzenie funkcjonalnej łazienki. Trudności przysparzają wszelkiego rodzaju skosy, które skutecznie przeszkadzają w ustawieniu sprzętów i armatury łazienkowej. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne, przy odrobinie pomysłowości można uzyskać bardzo interesujący efekt, zachowując przy tym całkiem niezłą funkcjonalność. Łazienka na poddaszu przy odrobinie trudu włożonego w jej urządzanie może nabrać wyjątkowego klimatu.

Tak jak w wypadku każdego trudnego przedsięwzięcia, tak i w tym przypadku urządzanie łazienki należy rozpocząć od dobrze przygotowanego projektu, na który trzeba poświęcić znacznie więcej czasu niż w przypadku normalnej łazienki. Należy wykorzystać wszystkie przestrzenie pod skosami, które można zamienić na użyteczne schowki bądź szafki. Nie można, tak jak ma to miejsce w wymiarowym wnętrzu, sugerować się wyłącznie powierzchnią podłoża, gdyż faktyczna pełnowartościowa powierzchnia będzie zazwyczaj dużo mniejsza. Wszystko będzie zależało od tego, jaka część łazienki posiada minimalną wysokość, która powinna wynosić ok. 1,9m. Równie ważny jest kształt dachu, który wpływa bezpośrednio na wielkość powierzchni użytkowej, to od niego będzie zależało ile będzie skosów oraz pod jakim kątem będą opadały.

 

Planując miejsce dla wanny lub kabiny prysznicowej nie wolno zapominać o rozmieszczeniu pionów kanalizacyjnych. Jeśli zaplanuje się wannę lub prysznic w sporej odległości od takiego pionu, może się okazać, że zaistniała konieczność zbudowania odpływu pod odpowiednim spadkiem, zmusi do umieszczenia ich na specjalnym podwyższeniu, co w przypadku ograniczonej wysokości nie zawsze jest możliwe. W łazience na poddaszu każdy centymetr wysokości jest przecież na wagę złota.

Trud i wysiłek włożony w aranżację pomieszczenia na poddaszu w funkcjonalną i nowoczesną łazienkę z pewnością nie pójdzie na marne. Odpowiednio dobrane i rozmieszczone urządzenia, a także dbałość o szczegóły sprawi, że łazienka nabierze urokliwego i niepowtarzalnego charakteru, zapewniając jej wysoką funkcjonalność.

 

Przy współpracy z Castorama.pl

Udostępnij na:

1 Comment

  1. Dekoratorka

    27 stycznia 2015

    Post a Reply

    Ostatnio urządzałam łazienkę na poddaszu mojego nowego domu i nie było to co prawda łatwe, ale dało rade. Teraz jest możliwość zamawiania mebli na wymiar, co bardzo ułatwiło mi sprawę. Efekt końcowy wyszedł zadowalający 🙂
    Dekoratorka ostatnio opublikował…meble puławy

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge