Wrocławski Aquapark

By on 26 stycznia 2012 in Ciekawostki | 2 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Istniejący od kilku lat wodny park rozrywki przyciąga do Wrocławia wielu amatorów basenowych doznań. Mają tu do dyspozycji wiele opcji na spędzenie wolnego czasu. Od indywidualnych preferencji gości zależy, czy zdecydują się oni na aktywny wypoczynek czy na leniwy relaks.

Aquapark to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne, nastawione na rozrywkę, a także na umożliwienie uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Atrakcjami są: liczne zjeżdżalnie, jacuzzi, tzw. „leniwa rzeka”, wzbierająca – co pewien czas – wysoką falą i szybkim nurtem, w którym świetnie można się bawić. Nie tylko będąc dzieckiem. Ze względu na zmiany pogodowe, dowolnie można wybierać między basenami zewnętrznymi a wewnętrznymi.

Dla wielbicieli SPA przygotowano Saunarium oraz Kurland Wellness, gdzie ulokowano kilka rodzajów saun i łaźni – czekają tam na chętnych masaże wodne, zabiegi upiększające i seanse zapachowe. Sportowcy z pewnością nie będą się nudzić w Klubie Fitnessu, gdzie zamontowano najnowocześniejsze urządzenia, jak również unikalną „siłownię dla dzieci”. Basen Sportowy dysponuje dużą widownią oraz tytułem Najlepszego Obiektu Sportowego Roku 2008. Te strefy uzupełnia sprawnie działająca sieć gastronomiczna: klienci mogą posilić się w kawiarenkach, restauracjach i w barze bistro. Nawet najwybredniejsze podniebienia zostaną zaspokojone, a wodny wysiłek nagrodzony solidną porcją, zdrowych, kalorycznych smakołyków.

Każdy wchodzący do wrocławskiego Aquaparku otrzymuje specjalny transponder, tj. opaskę z chipem, zakładaną na rękę w formie zegarka. Otwiera się nim i zamyka szafki w szatni, a także dokonuje się płatności za dodatkowe usługi, z których skorzystaliśmy podczas pobytu na terenie całego obiektu. Dzieci do lat dwunastu mogą przebywać w wodnym centrum wyłącznie pod opieką osoby dorosłej – niemniej, czeka tu na nie mnóstwo niespodzianek i udogodnień. Zabawki, kamizelki ochronne, sklepik z basenowymi pieluchami, deski do pływania i dmuchane akcesoria są do dyspozycji maluchów i ich rodziców. Komfort przebywania w basenach zapewnia jednostajne ogrzewanie wody oraz regularnie zmieniane wkłady do filtrów .

We wszystkich kasach można wypożyczyć ręczniki, czepki kąpielowe, szlafroki. Można też kupić klapki jednorazowe – podobne do tych rozdawanych w hotelach i w domach odnowy biologicznej. Całą odzież, łącznie ze strojami kąpielowymi, zostawiamy jednak w szafce, jeśli chcemy korzystać ze strefy saun. Odwiedzający muszą też liczyć się z faktem, że niektórzy z gości zechcą nago uczestniczyć w seansie. Mają do tego prawo. Regułą sauny jest też to, iż całe ciało winno podczas zażywania kąpieli parowej, spoczywać na ręczniku. Warto podkreślić, że obiekt jest monitorowany i w razie jakichś uchybień, interweniuje personel Aquaparku.

Co istotne: budynek przystosowano do potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Stali klienci mogą wykupić sobie karnety albo wejściówki na indywidualne zajęcia wodne, podzielone na ćwiczenia dla seniorów, naukę pływania, aqua aerobic, hydrocycling, czyli podwodną jazdę na rowerku treningowym. To znakomity sposób na wymodelowanie figury bądź na szybkie usprawnienie naszego ciała.

Udostępnij na:

2 komentarze

  1. Nodi

    31 stycznia 2012

    Post a Reply

    To jeden z najlepszych aquaparków w Polsce. Szczerze polecam, tym którzy lubią łączyć wypoczynek z pluskaniem się w wodzie 🙂

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge