Wybieramy baterie łazienkowe. Które najlepiej kupić?

By on 6 lutego 2016 in Aranżacje łazienek, Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Baterie umywalkowe i wannowe to podstawowy element wyposażenia każdej łazienki, z którego korzystamy co najmniej kilka razy dziennie. Z tego powodu powinny one nie tylko efektownie się prezentować, ale też wyróżniać się funkcjonalnością.

Podczas zakupu baterii łazienkowych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jakim miejscu zostaną one zamontowane, do jakiego model umywalki lub wanny mają pasować, a także jakie ewentualne funkcje dodatkowe będą miały dla nas znaczenie.

Baterie ścienne i stojące

Do najczęściej i najchętniej kupowanych baterii łazienkowych zalicza się modele montowane w ścianie lub stojące, tak zwane sztorcowe. Wybór jednego z nich zwykle determinowany jest przez sposób poprowadzenia instalacji wodnej w łazience.

Obecnie największą popularnością cieszą się baterie montowane na umywalkach. W zależności od budowy modelu, mocowane są one na obrzeżu umywalki lub blacie.

Niektórzy producenci oferują również baterie wolnostojące, montowane w podłodze. Tego typu baterie łazienkowe będą przeznaczone do wanien wolnostojących.

Tradycyjne kurki i baterie z mieszaczem

Baterie łazienkowe możemy też podzielić na modele z tradycyjnymi kurkami lub jednym uchwytem i mieszaczem wody. Ze względów praktycznych szczególnie polecane będą drugie z wymienionych baterii.

Modele z mieszaczem, dostępne między innymi na stronie Castoramy, dają nam możliwość regulowania temperatury wody oraz jej strumienia za pomocą jednej dźwigni. Co równie istotne, jednouchwytowe baterie łazienkowe pozwalają także zmniejszyć zużycie wody o około 30 proc.

Jeśli aspekt oszczędności wody, a zarazem pieniędzy, ma dla nas bardzo duże znaczenie, przed zakupem sprawdźmy również, czy wybrany model posiada perlator. To małe sitko znajdujące się na końcu wylewki, które napowietrza wodę i pomaga zmniejszyć zużycie wody nawet o 60 proc.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge