W co wyposażyć biurowe pomieszczenia sanitarne?

By on 23 listopada 2012 in Ciekawostki | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Kiedy myślimy o aranżacji budynku w którym urządzimy biuro, pierwsze na myśl przychodzą nam przedmioty związane ściśle z charakterystyką wykonywanego zawodu. Odpowiedni dobór krzeseł, biurek, podstawek, wreszcie – sprzętu. Mało kto od razu myśli o pomieszczeniach sanitarnych.

Jednym z największych jednak błędów jakie możemy popełnić, jest traktowanie tego tematu po macoszemu. Powszechną praktyką jest wybór budynku użytkowego, w którym wynajmowana powierzchnia nie obejmuje toalet na wyłączność. Pozostając wspólnymi, komfort ich użytkowania pozostawia wiele do życzenia.

Musimy mieć jednak na uwadze, że tak prozaiczne rzeczy jak brudna umywalka czy permanentny brak papieru toaletowego to dla ludzi przebywających w pracy po osiem – dziesięć godzin prawdziwa zmora. Efektywny pracownik to taki, który będąc w pracy w całości skupi się na zadaniach mu wyznaczonych. Kiedy do obowiązków zawodowych dochodzą zmartwienia o kwestie organizacyjne, które powinny leżeć w gestii innych, słupek wydajności pikuje w dół z olbrzymią prędkością.

Odpowiednia aranżacja wc to podstawa
W co zatem powinniśmy zaopatrzyć biuro, by dobrze pracowało się wszystkim? Łatwo dostępna toaleta to rzecz, wydaje się, oczywista. Przy tej okazji nie warto oszczędzać. Pamiętajmy, że rzeczy tanie w dalszej perspektywie są tymi najdroższymi. Inwestycja w instalacje, które ulegają częstym awariom to cios w efektywność dla wszystkich. Dodatkowe koszty nie są nigdy przyjemną sprawą, a obecność osób trzecich wzywanych do napraw destabilizuje sprawny system pracy. Dlatego wybór solidnego wyposażenia to podstawa.

By dodatkowo zadbać o morale pracowników warto przemyśleć zakup kabiny prysznicowej. W lecie bardzo popularnym środkiem transportu staje się rower, inni wybierają rolki. Przychodzenie do pracy na zmiany popołudniowe zwiększa aktywność w kwestii ćwiczeń fizycznych. Nie zawsze jest możliwa taka organizacja dnia, by po ćwiczeniach, na przykład na siłowni, móc wrócić do domu by się odświeżyć. Taki sprzęt w pracy powoduje, że osobie pracującej łatwiej zorganizować dzień i energię poświęcić na efektywne wykonywanie swoich obowiązków.

Na koniec pamiętajmy, że dobry pracownik to szczęśliwy pracownik. Dlatego solidne wyposażenie biura w każdym elemencie to podstawa. Podstawa, która w dalszej perspektywie procentuje wysokim zaangażowaniem kadry pracowniczej.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge