Zasady odnawiania starych grzejników

By on 12 listopada 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wymiana kaloryfera na nowy jest bardzo kłopotliwa, a dodatkowo wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego odnowienie grzejnika, czy jego malowanie jest dużo lepszym rozwiązaniem, a dodatkowo możemy te czynności wykonać samodzielnie.

Warto odnowić stary grzejnik

Malowanie to bardzo prosty, a dodatkowo łatwy proces, który możemy wykonać samodzielnie. Dzięki odmalowaniu grzejnik nabierze nowego charakteru oraz stylu i na nowo będzie ozdabiał wnętrze. Styl retro jest aktualnie bardzo popularny. Odmalowany na ciekawy kolor – lub w klasycznym stylu – grzejnik będzie pełnił również niesamowitą ozdobę pokoju w tym stylu.

Odpowiednio się przygotujmy

Zanim rozpoczniemy malowanie naszego grzejnika, warto zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. Do malowania kaloryfera będzie nam potrzebny: drewniany klocek, pędzle – zwykły i do grzejników – patyk do mieszania farby, ściereczka, druciana szczotka lub wiertarka z odpowiednią końcówką.

Przyda nam się również taśma malarska, folia oraz rozpuszczalnik. Grzejnik możemy malować zwykłą farbą lub specjalną akrylową, przystosowaną do metalowych powierzchni. Jednak przed jej kupnem, należy dokładnie sprawdzić, czy dana farba jest odporna na działanie temperatur – do 40 stopni Celsjusza, tyle bowiem osiąga grzejnik c.o. Jeżeli pomalujemy zwykłą białą farbą nasz grzejnik, to musimy się liczyć z faktem, że szybko zżółknie. Jeżeli chcemy zachować biel jak najdłużej, powinniśmy zdecydować się na farbę przystosowaną do grzejników oraz rur – tego typu farby wytrzymują temperatury aż do 100 stopni Celsjusza.

heater-157783_960_720-3

Dobranie farby

Farby przystosowane do malowania grzejników i rur występują przeważnie w białym kolorze. Dodatkowo ich wadą jest brak możliwości wymieszania ich z barwnikami. Można na własną odpowiedzialność postarać się zabarwić ten rodzaj farby pigmentami – jednak producenci nie dają gwarancji, co do efektu końcowego. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Decydując się na malowanie grzejnika, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim musimy dokładnie wyczyścić grzejnik i przygotować go do nałożenia farby. Pomocne tutaj będą metalowe szczotki lub po prostu wiertarka z odpowiednią końcówką. Praca z przygotowaniem grzejnika może wydawać się żmudna, jednak efekt końcowy wart jest naszych trudów.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge