Ziszczony sen: wanna niczym basen…

By on 15 grudnia 2011 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Albo niczym łódź, powóz, gondola lub hamak! Tak, tak, teraz można puścić wodze fantazji i wkraczając do łazienki, poczuć się niczym bohater / bohaterka fantastycznej baśni.

A w historii tej dzieje się wiele. Oczko wodne w podłodze. Nowoczesne, minimalistyczne, żywo spieniające wodę. Jacuzzi w wersji ,,domowe SPA” ma system pomp, które uruchomiają masażery, odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury wody i są łatwe w obsłudze. Mimo zamontowania całego systemu tuż pod powierzchnią posadzki, dostęp do mechanizmu umożliwia specjalna klapka, ukryta pod jednym z kafli. Wystarczy tylko – od czasu do czasu – zmieniać wkłady do filtrów i już można wskakiwać do tego tyciego basenu.

Wanna jak gondola, tłoczona w kwieciste motywy. Z zewnątrz odporna na uszkodzenia – w środku przyjemna w dotyku, dzięki zastosowaniu akrylowej powłoki. Takie wspaniałości masowo wykupują teraz hotele, które w swoich apartamentach oferują łaźnie z widokiem na zatokę, na morze, na jezioro. Unikatowy kształt misy oraz jej zdobienia zniewalają, zachęcając do porannego lub wieczornego relaksu na tym wodnym fotelu…


Eliptyczna i jakby kuta w bryłce soli. Pozwala zanurzyć całe ciało w relaksującej pianie. Gdy chcemy się nieco zregenerować, przełączamy panel sterowania wanną na rytmiczne bicze wodne albo masujące dysze. Na szerokim brzegu zbiornika można spokojnie przycupnąć, by rozczesać włosy, nałożyć odpowiednie balsamy i ustawić temperaturę, idealną do kąpieli.


Wanna – bucik zachwyci wszystkie elegantki. W droższej wersji, boki misy wysadzane są kryształkami. Jedyny minus tego wynalazku brzmi: to, niestety, jednoosobowa ,,łódź łazienkowa”.

Na koniec projekt wanny, która już niedługo zrewolucjonizować ma myślenie o odpoczynku. Połączenie hamaka i wanny wydawałoby się niemożliwe z dwóch, chociażby, powodów: ciężka kubatura nie może zostać wprawiona w ruch, a poza tym, jak kołysać zbiornkiem pełnym wody?! Konstruktorzy stanęli jednak na wysokości zadania i wkrótce do masowej sprzedaży mają trafić te – stosunkowo lekkie, bo wykonane z unikatowych materiałów – bujaki, służące i do swobodnego kołysania się w prawo – w lewo i do obmycia się po całym męczącym dniu. Aż chce się czekać na wieczór, oferujący takie atrakcje.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge