Jak przyrządzić glicerynę w domu?

By on 8 listopada 2014 in Ciekawostki | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Gliceryna należy do tych substancji, które mają zbawienny wpływ na na zdrowie oraz urodę człowieka i w udany sposób może zastąpić kosmetyki kupowane w drogeriach. To rozwiązanie ma dwa plusy – po pierwsze często jest dużo bardziej ekonomiczne, a po drugie dokładnie wiesz co znajduje się w kosmetykach czy środkach czystości, których masz zamiar używać.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie domowego mydła glicerynowego. Tego typu kosmetyk łagodzi podrażnienia, jest idealny dla dzieci, utrzymuje naturalny poziom nawilżenia skóry, nie przesusza jej, a także poprawia jej kondycję. Aby je jednak wykonać, najpierw musisz przygotować glicerynę, co wcale nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem.

Przygotuj tłuszcz zwierzęcy – najlepszy będzie wołowy. Musisz usunąć wszystkie skóry, ścięgna oraz kości, zanim przystąpisz do produkcji gliceryny. Pokrojony w jak najmniejsze kosteczki łój zacznij topić w garnku z grubym dnem. Teraz najtrudniejsza część zadania – przygotowanie roztworu wody i ługu sodowego – ług dodawaj bardzo powoli ponieważ generuje on ciepło, uważaj aby się nie oparzyć. Jest to również substancja żrąca.

Dokładne ilości składników, których masz użyć:

Kiedy tłuszcz się roztopi daj mu wystygnąć ale nie zastygnąć. Przed wymieszaniem ługu i łoju upewnij się, iż oba mają około 35 stopni Celsjusza Ług bardzo powoli wlewaj do łoju i energicznie mieszaj. W międzyczasie dodawaj sól tak długo, aż na  powierzchni utworzy się gęsta warstwa, wtedy zakończ mieszanie.

Całość trzeba następnie ochłodzić, a potem usunąć to, co zgromadziło się na powierzchni. Reszta jest właśnie gliceryną. Zebraną część wyrzuć albo przetop ponownie, wlej do foremek i uzyskaj w ten sposób mydło. Glicerynę należy jeszcze przecedzić przez sitko aby pozbyć się zanieczyszczeń (o jak najdrobniejszych oczkach) oraz przedestylować w celu usunięcia resztek soli.

Po dokonaniu tych wszystkich zabiegów jest już gotowa!.

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak zrobić mydło glicerynowe? | Blog o aranżacji łazienek - […] od zakupów. Glicerynę można kupić (w rożnych kolorach) lub wykonać ją samemu. Dodatkowo potrzebny będzie również alkohol, foremki na…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge