Jak zrobić mydło glicerynowe?

By on 6 listopada 2014 in Ciekawostki | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Jeśli chciałbyś zadbać o swoją skórę i przy okazji wykonać coś co stanie się ładnym prezentem bądź fajną ozdobą Twojej łazienki mydełko glicerynowe może być odpowiedzią na twoje zapotrzebowanie. Przede wszystkim, wykonując je samemu, będziesz w 100% pewny składników, które się w nim znajdują oraz dopasujesz je do własnych upodobań.

Zalety mydła glicerynowego to przede wszystkim:

  1. Zmiękczanie oraz nawilżanie skóry,
  2. Łagodzenie podrażnień,
  3. Poprawa kondycji skóry wrażliwej,
  4. Bardzo dobre dla dzieci,
  5. Utrzymuje naturalny poziom nawilżenia skóry,
  6. nie wysusza,
  7. Pieni się bardzo delikatnie.

Mydło tego typu można wykonać w bardzo prosty sposób, który przedstawie Ci poniżej. Oczywiście jest on tylko bazą, która można modyfikować aby mydełka miały inny kształt czy też kolor.

277368_1296503436064_n

Zacznij od zakupów. Glicerynę można kupić (w rożnych kolorach) lub wykonać ją samemu. Dodatkowo potrzebny będzie również alkohol, foremki na mydło (dostępne w sklepach kosmetycznych) oraz olejki eteryczne. Tu mała dygresja – jeśli jesteś uczulony na jakiś zapach albo po prostu Cię on drażni, weź to pod uwagę wybierając ten dodatek.

Następnie podgrzej glicerynę w garnku i dodaj do niej kilka kropel olejku eterycznego, który jako, iż jest gęstszy od wody, należy starannie wymieszać tak, aby stworzył jednolity płyn wraz z gliceryna. Mieszania dokonuj łyżka drewniana żeby uniknąć jakichkolwiek niepożądanych reakcji chemicznych.

Formy na mydło ustaw na stole na którym wyłożone są papierowe ręczniki. Zanim wlejesz roztopioną glicerynę do niej, skrop formę alkoholem aby uniknąć powstawania bąbli. Nie nalewaj zbyt dużo masy tak aby mydło nie przelało się przez formę i nie zniekształciło. Aby zapobiec powstawaniu pęcherzy na wierzchniej stronie mydła spryskaj ją również alkoholem (izopropylowym). Gdy mydło ostygnie i przybierze odpowiednia formę po prostu wypchnij je z pojemniczka.

Źródło zdjęcia:

pasadenashops.com

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak przyrządzić glicerynę w domu? | Blog o aranżacji łazienek - […] dobrym pomysłem jest wykonanie domowego mydła glicerynowego. Tego typu kosmetyk łagodzi podrażnienia, jest idealny dla dzieci, utrzymuje naturalny poziom…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge