Jak wybrać kabinę prysznicową? Część I

By on 3 grudnia 2014 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaką kabinę prysznicową wybrać. Rozterki tego typu dotkną każdego kto przymierzać się będzie do remontu łazienki lub urządzania nowego mieszkania. Na co zwracać uwagę? Jak dobrać model odpowiedni do Twojej łazienki? Ten wpis rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże dokonać trafnego wyboru.

Jako pierwsze należy rozważyć lokację kabiny prysznicowej. Od tego gdzie powinna stać kabina prysznicowa zależy rodzaj urządzenia jaki musisz zakupić. Kabina prysznicowa do małej łazienki to narożnikowy model. Wyróżnia się ona tym, iż dwa jej boki to po prostu ściany łazienki. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce oraz pieniądze ponieważ tego typu aranżacje są tańsze od kabin przyściennych, gdzie tylko jeden bok styka się ze ścianą domu. Jeśli dysponujesz większymi funduszami możesz pokusić się o kabinę wolnostojącą, natomiast dla osób starszych bądź niepełnosprawnych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kabina typu walk-in.

Pamiętaj również, iż kabina powinna służyć wszystkim członkom rodziny, a nie tylko Tobie. Być może w Twoim przypadku potrzebne będzie specjalne krzesło zamontowane do ściany, na którym można usiąść w trakcie brania prysznica?

Z tym ostatnim związany jest również kształt kabiny – największy wybór dotyczy tu kabin narożnikowych – prostokąty, kwadraty, owale a nawet pięciokąty – zastanów się co najlepiej pasować będzie do Twojej łazienki. Modele przyścienne to okręgi i konstrukcje półokrągłe a wolnostojące można znaleźć tylko okrągłe.

Ostatnim z dylematów poruszonych w tej części poradnika jest materiał z jakiego wybrać należy kabinę. Moja propozycja to szkło, niestety dużo droższe ale za to zdecydowanie bardziej trwałe. Należy również zastanowić się nad wykończeniem – czy kabina ma być przezroczysta czy też matowa bądź barwiona.

W drugiej części wpisu rozstrzygnę kwestię drzwi i innych parametrów kabin prysznicowych.

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak wybrać kabinę prysznicową? Część II | Blog o aranżacji łazienek - […] kupić, jaki ma ona mieć kształt oraz do jakiego typu łazienki pasuje (co możesz przeczytać tutaj) czas zdecydować o…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge