Jak wybrać kabinę prysznicową? Część II

By on 6 grudnia 2014 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Druga część wpisu „jak wybrać kabinę prysznicową” dotyczyć będzie rodzaju drzwi oraz akcesoriów na jakie warto zwrócić uwagę przy okazji wyboru kabiny prysznicowej. Należy mieć bowiem na uwadze, iż to zazwyczaj detale decydują o tym czy z danego sprzętu korzystamy z przyjemnością czy jest to raczej dla nas przykra konieczność.

Jeśli już zdecydowałeś jaki rodzaj kabiny chcesz kupić, jaki ma ona mieć kształt oraz do jakiego typu łazienki pasuje (o czym możesz przeczytać tutaj) czas zdecydować o innych parametrach miejsca w którym będziesz zażywał kąpieli. Komfort korzystania z kabiny z pewnością bardzo obniży złe dobranie drzwi – do wyboru są przesuwne na rolkach, suwakach bądź prowadnicach chowające się za ścianami stałymi kabiny (ich zaletą jest brak zajmowania dodatkowego miejsca) oraz uchylne otwierane do wewnątrz, zewnątrz bądź w obu kierunkach, któree zapewniają dużo większy komfort użytkowania. Alternatywą dla obu powyższych są drzwi składane bądź obrotowe lub zasłona prysznicowa (w modelach walk-in)

W kwestii higieny i utrzymania czystości należy zadbać aby jak najmniej miejsc było wykończonych silikonem. To właśnie użycie tego materiału powoduje, iż zabrudzenia utrzymują się dłużej, ciężko je wyczyścić, a dodatkowo sprzyjają rozwojowi bakterii. Odpowiedzią na to są konstrukcje uszczelniane za pomocą uszczelek wsuwanych w profil.

Warto również zwrócić uwagę na modele posiadające możliwość wypinania dolnych rolek na których osadzone są drzwi. Ułatwi to czyszczenie i podniesie ogólny poziom higieny. Same uszczelki winny być magnetyczne – gwarantują one nie tylko pełną szczelność ale również cichą pracę.

Końcowym z problemów dotyka ogólnej jakości wykończenia kabiny – jeśli chcesz aby jakość była wysoka wybieraj te, których jak najmniej części wykonana jest z plastiku. Materiał ten jest bowiem nietrwały, a przede wszystkim łatwo ulega awariom i zniszczeniom.

Ostatnim czynnikiem na który zwróć uwagę jest sposób pakowania kabiny. Wszystkie elementy i śrubki powinny być umieszczone oddzielnie tak abyś miał absolutną pewność, iż kupujesz właściwy zestaw.

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak wybrać kabinę prysznicową? Część I | Blog o aranżacji łazienek - […] drugiej części wpisu rozstrzygnę kwestię drzwi i innych parametrów kabin […]

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge