Jak zamontowac muszlę klozetową?

By on 17 listopada 2014 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Zamontowanie muszli klozetowej wydaje się, dla osób niezbyt obeznanych w temacie, zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Może ono jednak  stać się prostsze jeśli dostosujesz się do kilku rad jakie zawarłem w poniższym wpisie. Przede wszystkim w odpowiedni sposób dobierz model spełniający Twoje oczekiwania, który posiada poza tym parametry umożliwiające mu montaż w Twojej łazience.

We wpisie jaki rodzaj muszli powinieneś zamontować w swojej łazience zawarłem krótki poradnik dotyczący wyboru muszli czas więc zająć się jej montowaniem.  Przede wszystkim przed przystąpieniem do montażu należy zastanowić się czy masz dostęp do wszystkich potrzebnych do tego narzędzi oraz materiałów. Nie ma bowiem nic gorszego jak przerwanie pracy i konieczność udania się do sklepu w celu zakupu brakujących elementów.

Przydadzą się więc:

– odpowiednia dla Twojej łazienki miska sedesowa,

– dopasowana do niej deska,

– również właściwie dobrana spłuczka – ten problem można rozwiązać kupując „kompakt”,

– elastyczne przyłącze dzięki któremu uformujemy odpływ,

– kluczyk, wiertarka, być może młotek i nożyczki.

Pierwszym krokiem powinno być ustawienie wszystkich elementów „na sucho” tam gdzie ma ona już być zamontowana na stałe – w ten sposób dowiesz się czy pasują one do siebie, a także czy Twoje obliczenia względem miejsca potrzebnego do montażu były słuszne.

Kolejny krok to dopasowanie kompaktu do odpływu i wiercenie dziur, służących do montażu. Pamiętaj aby działanie to wykonać właśnie w takiej, a nie innej, kolejności. Jest to równie ważne, jeśli muszla nie będzie przewiercana, a klejona z podłożem. Tajemnica wiercenia nieniszczącego płytek leży w wykorzystywaniu jak najniższych obrotów i stanowczemu wykluczeniu wykonywania go za pomocą wiertarki udarowej. Kolejnym posunięciem jest wbicie plastikowych kołków pod śruby i ustawienie muszli. Następnie na śruby załóż ochronki plastikowe, które zabezpieczą ceramikę w trakcie dokręcania. To ostatnie przeprowadź za pomocą wkrętarki i zakończ założeniem zapinek, ukrywających główki śrub. Końcowa czynnością jest sprawdzenie czy toaleta jest zamocowana na sztorc i nie przemieszcza się pod wpływem nacisku.

Jeśli WC nie jest kompaktem pozostaje zamontowanie spłuczki. Jako, iż na rynku istnieje wiele modeli kieruj się po prostu instrukcją, jaką znajdziesz w pudełku. Dodać należy, iż przy odpowiedniej dozie cierpliwości oraz dokładnym wykonaniu zawartych w niej porad z pewnością Ci się uda.  W bardzo dużym uproszczeniu cały proces wygląda następująco:

1. Montowanie śrub mocujących zbiornik,

2. Założenie uszczelki na dół spłuczki,

3. Zamontowanie zaworu spustowego poprzez dokręcanie od spodu nakrętki i wkręcanie całości zgodnie z ruchem wskazówek zegara,

4.Zamontować zawór spustowy, dokręcając od spodu nakrętkę i wkręcając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara,

5.Przykręć spłuczkę do miski ustępowej za pomocą mocujących śrub – górna nakrętka musi znajdować się w spłuczce, a dolna pod miska ustępowa. Miejsce uszczelki to przestrzeń pomiędzy miską, a spłuczka,

6.Zamontuj zawór napełniający po lewej lub prawej stronie spłuczki,

7. Załóż klapę na górę spłuczki i dokręć przycisk spłukujący.

Najprostszą czynnością jest montaż deski polegający, w zależności od modelu muszli, na dokręceniu śrub lub przyklejeniu dwóch chwytaków, które będą służyły jako zawiasy dla deski.

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jaki rodzaj muszli powinieneś zamontować w swojej łazience? | Blog o aranżacji łazienek - […] W kolejnym wpisie odpowiem na pytanie jak zamontować muszlę. […]

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge