Jaki rodzaj muszli powinieneś zamontować w swojej łazience?

By on 14 listopada 2014 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wbrew pozorom montaż muszli klozetowej nie jest czynnością ani bardzo skomplikowaną ani zbyt prostą. Jeśli jednak wykona się go według określonych zasad wówczas cały proces przebiegać będzie bez żadnych problemów i zakończy się sukcesem. Decydujące będą jednak przygotowania, które zaważą na tym, czy uda się całość zrealizować szybko i sprawnie czy też nie. Ten mini-poradnik pozwoli Ci na uniknięcie najczęściej powtarzanych błędów.

Pierwszą kwestią jest sprawdzenie czy w Twojej łazience lepszym wyjściem będzie zamontowanie odpływu poziomego (poznańskiego) czy pionowego (warszawskiego). Następnie ustal czy chcesz przytwierdzić muszlę za pomocą śrub czy też specjalnych klejów. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – wkręcane śruby pozostawią dziury w podłożu natomiast w przypadku kleju mogą pojawić się problemy przy demontażu. Te dwa problemy da się oczywiście przezwyciężyć – zaklejając dziury lub używając dobrych substancji rozpuszczających klej jednak należy mieć świadomość ewentualnych kłopotów.

W przypadku montowania dolnopłuka upewnij się najpierw jaką może mieć szerokość szczególnie w sytuacji montowania go w miejscu górnopłuka. Kluczowy jest tu fakt konieczności zamontowania miski ustępowej w odpowiedniej odległości od ściany, po to aby rezerwuar zmieścił się za nią. Zbyt mała ilośc miejsca spowoduje, iż nie będzie możliwości swobodnego oparcie otwartej pokrywy miski ustępowej co skutkować będzie jej opadaniem na plecy osoby korzystającej z toalety. Pewnym rozwiązaniem jest wybranie tzw. „kompaktu” czyli miski wraz ze zbiornikiem spłukującym stanowiących jedną całość. Tutaj jednak również należy najpierw upewnić się, iż cały komplet ma odpowiednią dla Twojej łazienki wielkość.

Ciekawą opcją jest możliwość montowania miski wiszącej do ściany i podłogi albo tylko podłogi. W przypadku ścianek działowych należy wykorzystać specjalny stelaż, który odciąży niezbyt wytrzymałą powierzchnię ale też sam w sobie jest lekki, w przeciwieństwie do stelaży ciężkich, wykorzystywanych przy zwykłych ścianach. W przypadku tego rozwiązania niewątpliwym plusem jest możliwość ukrycia rur instalacyjnych oszpecających łazienkę.

Wyjaśnienia wymaga również pojęcie tzw. „podejścia” do miski ustępowej czyli przewodu mającego około 10 centymetrów średnicy łączącego muszlę z przewodem odpływowym. Co do zasady nie może być ono oddalone od pionu więcej niż 1 metr, a różnica pomiędzy syfonem a pionem przekraczać 3 metry. Ważną kwestią jest również takie ustawienie podejścia do miski ustępowej aby było ono osobne i podłączane do pionu poniżej innych podejść w danej kondygnacji.

W kolejnym wpisie odpowiem na pytanie jak zamontować muszlę.

Źródło zdjęcia – nokaut.pl

Udostępnij na:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak zamontowac muszlę klozetową? | Blog o aranżacji łazienek - […] wpisie jaki rodzaj muszli powinieneś zamontować w swojej łazience zawarłem krótki poradnik dotyczący wyboru muszli czas więc zająć się…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge