Łazienka dla gości!

By on 29 września 2015 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Łazienka dla gości to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w tych domach, gdzie liczba osób przyjezdnych w ciągu roku jest rzeczywiście duża.

Osobna łazienka to zawsze pewnego rodzaju rozwiązanie idealne dla osób odwiedzających nasz dom. Nie muszą krępować się, że zajmują łazienkę główną, spokojnie mogą wziąć prysznic czy skorzystać z toalety.

W łazienkę dla gości warto jest zainwestować, szczególnie dlatego, że nie wymaga ona od nas większych pokładów czasu, pieniędzy, czy metrażu. Łazienka przeznaczona dla gości może być bowiem bardzo małych rozmiarów. Wystarczy w niej umieścić kilka niezbędnych elementów armatury sanitarnej, w tym umywalkę, WC, kabina prysznicowa.

Jak zaaranżować małą łazienkę dla gości?

Umywalka nablatowa

Łazienka dla gości przede wszystkim powinna być komfortowa nie tylko dla przyjezdnych, ale także i dla nas.

Umiejscowienie takiej łazienki to chyba rzecz najważniejsza. Może znajdować się ona zarówno w części dziennej, tzw. salonowej lub w okolicach pokoju gościnnego lub przedsionka. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jakich gości podejmujemy. Jeśli zazwyczaj spędzają oni w naszym domu całą noc, to lepiej będzie wybrać opcje drugą.

Uwaga! Nie umieszczajmy takiej łazienki na wprost wejścia do jadalni lub salonu, korzystanie z niej może wówczas krępować naszych gości.

Jeśli już wybierzemy najbardziej optymalne w naszym domu miejsce na jej usytuowanie, czas zabrać się za aranżację jej wnętrza.

Jak już wspomniano umywalka i WC to minimum jakie powinna taka łazienka zawierać. Dobrze jest jednak dodatkowo pomyśleć także o prysznicu.

Z drobniejszego wyposażenia łazienki pamiętajmy również o wieszakach na ręczniki, półeczki na kosmetyki i oczywiście lustra.

Jeśli chodzi o barwy, to zdecydowanie lepiej jest zainwestować w jasne płytki. Są bardziej eleganckie i tym samym dodadzą naszej łazience wrażenia czystości i ładu.

Udostępnij na: