Mała łazienka, a jakby przestronna?

By on 30 września 2015 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Czy to rzeczywiście jest możliwe? By mała łazienka mogła być jednocześnie przestronna i elegancka? Jasne że tak. Cała sztuka powstania takiego wnętrza, jest ukryta w odpowiednim doborze elementów armatury sanitarnej oraz usytuowaniu ich wszystkich w poszczególnych miejscach.

Mała łazienka to wbrew pozorom wcale nie musi być kilkanaście metrów kwadratowych. Zdarza się, że wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki trzeba zmieścić nawet na kilku metrach i co ciekawe, jest to możliwe do zrealizowania.

Przede wszystkim warto zastanowić się jakie sprzęty są nam niezbędne do codziennego życia. Oczywiście zrezygnujemy po pierwsze z WC, po drugie z umywalki po trzecie prysznica. Te trzy elementy są niezbędnym minimum.

Jednakże możemy zrezygnować z niepotrzebnej ilości szafek, pralki  (którą możemy wstawić np. do kuchni), bidetu.

lazienka

Ponadto w sztuce aranżacyjnej istnieje kilka praktycznych trików, dzięki którym możemy optycznie zwiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie.

Po pierwsze gra kolorów-jasne barwy potrafią powiększyć nawet najmniejszego rozmiaru wnętrze. Z powodzeniem dodają także jasności wszędzie tam, gdzie np. brakuje okien.

Jasne barwy stosujemy oczywiście na sufitach, ścianach i podłodze, gdzie montujemy jasne panele.

Ładnie zaprezentują się ponadto jasne elementy armatury: umywalka lub WC.

Oczywiście podstawowy element aranżacji małej łazienki to prysznic zamiast wanny. Wanny oczywiście również potrafią mieć ładny, wygodny, opływowy kształt. Jakiej wielkości by jednak nie były, nigdy nie dorównają zajmowanej powierzchni prysznicowi. Dodatkowo prysznic bez brodzika idealnie wkomponuje się w każdy kąt i narożnik.

Wybierając wyposażenie do naszej nowej łazienki dodatkowo pamiętajmy, o ty, by w sklepie budowlanym pytać o sprzęty mniejszych rozmiarów, aniżeli tradycyjne.

Trudno sobie wyobrazić, ile miejsca jesteśmy w stanie zaoszczędzić montując mniejszą umywalkę, małe WC czy niestandardowej wielkości prysznic.

I wreszcie na zakończenie wystroju łazienki koniecznie skupmy się na zamontowaniu dużego lustra, a dookoła niego małe oświetlenie punktowe. Nic nie rozjaśni naszej łazienki lepiej, niż ten niedrogi bądź co bądź bibelot.

Udostępnij na: