3 najczęstsze błędy popełniane w aranżacji kabiny prysznicowej

By on 26 sierpnia 2016 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Aranżacja mieszkania to wielkie wyzwanie. Jeśli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, bardzo łatwo o wnętrzarską wpadkę. Miejscem, w którym konsekwencje nietrafionych decyzji szczególnie dają się we znaki jest kabina prysznicowa. Oto kilka najczęstszych błędów w aranżacji prysznica, których należy się wystrzegać.

Kabina prysznicowa jest niezwykle praktycznym elementem wyposażenia łazienki. Dzięki niej możemy szybko i sprawnie dbać o swoją codzienną higienę, a także ograniczyć zużycie wody w porównaniu z kąpielami w wannie. Aby jednak korzystanie z niej było naprawdę komfortowe, w aranżacji kabiny należy unikać następujących błędów.

Źle wyprofilowany odpływ liniowy

shower-1027904_1280

Minimalistyczne, zabudowane płytkami podłogowymi odpływy liniowe cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – są wszak eleganckie i wygodne w użytkowaniu – pod warunkiem, ze zostaną właściwie wyprofilowane. Nieodpowiednie nachylenie podłogi pod prysznicem w kierunku odpływu sprawia, że woda w trakcie kąpieli wylewa się z kabiny. Może to mieć naprawdę przykre konsekwencje zwłaszcza, jeśli woda wyleje się z łazienki. W artykule http://www.poradnik-kobiety.pl/funkcjonalna-i-modna-kabina-prysznicowa-jak-ja-wykonczyc/ przeczytamy jak elegancko i praktycznie wykończyć kabinę prysznicową.

Zbyt mało miejsca

Zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy łazienkowymi sprzętami jest szczególnie trudne w małych pomieszczeniach. Częstym błędem jest pozostawienie niewielkiej ilości miejsca właśnie przed kabiną prysznicową. Skutkuje to tym, że po wyjściu z kąpieli nie możemy swobodnie wytrzeć cała lub uderzamy łokciami o ścianę czy inne sprzęty. Aby zapewnić sobie wystarczającą wygodę, wolna powierzchnia bezpośrednio przed kabiną powinna mieć wymiar przynajmniej 90×60 cm.

Brak półek i wieszaków

bathtub-1078929_1280

Wielu z nas planując swoją kabinę prysznicową zapomina o przygotowaniu półek, na których można przechowywać przybory i kosmetyki kąpielowe. W efekcie musimy się schylać, aby sięgnąć po mydło czy szampon. Półki pod prysznicem najlepiej zaplanować, jeszcze przed wykończeniem ścian przy pomocy kafli. Wtedy możemy je wykonać z płyt gipsowo-kartonowych, a półki będą efektownie wkomponowane w ścianę.

Jeśli szukamy więcej inspiracji, aby ciekawie wykończyć łazienkę, warto zajrzeć tu: http://ladnydom.pl/czterykaty/1,57596,7003191,Lazienka_ze_szkla.html

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge