Czego wystrzegać się urządzając łazienkę?

By on 11 sierpnia 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Łazienka to miejsce, którego aranżacja do najłatwiejszych nie należy. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy nie popełniać błędów, jakie potem trudno będzie naprawić?

Wybór płytek

Gdy chodzi o wybór płytek, tutaj trzeba dobrze przemyśleć sprawę. Wiadomo bowiem, że wszelkie zmiany będą wiązały się ze sporymi kosztami. Chodzi zarówno o zakup nowych płytek, jak i pieniądze, które już wydaliśmy na zakup obecnych. Oprócz tego wszelkie ewentualne poprawki to bardzo dużo pracy. Zasadniczo nie powinno się przesadzać z dużą ilością wzorów czy barw, gdy chodzi o płytki. Minimalizm jest tu jak najbardziej wskazany. Warto wiedzieć również o tym, że kolor fug także ma znaczenie. Nie decydujmy się na fugi białe lub bardzo jasne, bo choćbyśmy bardzo starali się dbać o czystość łazienki, to niestety białe fugi i tak w końcu zszarzeją i będą wyglądały nieestetycznie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i wybierajmy płytki antypoślizgowe na podłogę.

Oświetlenie

Odpowiedni dobór oświetlenia ma duże znaczenie. Pamiętajmy to tym, by światło miało odpowiednią barwę, jaka nie będzie zmieniała nienaturalnie kolor skóry. To szczególnie ważne dla pań, jakie właśnie w łazience robią makijaż. W związku z tym, że w takim pomieszczeniu z reguły brak jest dziennego światła, to tym bardziej światło sztuczne ma tu duże znaczenie. Łazienka musi być dobrze doświetlona, dlatego ważne jest równomierne górne światło. Dopiero potem warto dodać do niego światła punktowe, które będą doświetlały konkretne miejsca.

bathroom-1336162_960_720

Wygoda

Mała łazienka wcale nie musi być niewygodna. Wszystko zależy, jak ją urządzimy. Na pewno dużo w takim miejscu są w stanie zrobić lustra. Wizualnie powiększą przestrzeń i ją rozjaśnią. Tak samo dobrze wpłyną wszelkie błyszczące wstawki, takie jak metal. Na pewno nie sprawdzi się w małym pomieszczeniu duża ilość wzorów. Warto postawić w tym wypadku na prostotę.

Meble do łazienki

Częstym błędem jest zły dobór mebli łazienkowych do ceramiki. Na pewno najbezpieczniej będzie kupić meble i ceramikę tego samego producenta. Więcej w artykule Nowoczesne meble do łazienki – jak urządzić wnętrze w minimalistycznym stylu? Jeśli jednak dobieramy te elementy osobno, to wybierzmy najpierw meble i to do nich dobierzmy resztę ceramicznego wyposażenia. Tak będzie na pewno łatwiej.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge