Czy na pewno znamy wszystkie rodzaje kabin?

By on 22 sierpnia 2016 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Kabiny prysznicowe stały się już tak popularne w naszych domach, że często to właśnie na nie decydujemy się zamiast starej, poczciwej wanny. Czy jednak wiemy, jakie rodzaje kabin mamy do wyboru?

Kabina profilowa

Dość często wybieranym modelem jest kabina profilowa. Popularność ta zapewne wynika z dość niskiej ceny tego typu kabin. Takie profile są wykonywane z aluminiów, następnie są chromowane, albo też malowane na różne kolory. Przeważa biel oraz srebro. Te kolory bowiem można łatwo dopasować do wystroju łazienki. Tego typu kabiny w dość łatwy sposób można wkomponować w naszą łazienkę, ponieważ do wyboru mamy różne kształty takich profili. Zatem na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego dla konkretnego pomieszczenia. Możemy wybrać profil płaski albo też zaokrąglony. Wtedy też dobieramy odpowiedni rodzaj brodzika, który odpowiada kształtowi danego profilu.

Kabina bezramowa

Z kolei rodzaj kabin bezramowych jest znacznie droższy od tych profilowanych. Konstrukcję stanowi z reguły szkło oraz zawiasy, czasem też pionowe profile. Jest to bardziej ekskluzywny rodzaj kabin. Spomiędzy dwóch powyższych głównych typów kabin rozróżnia się różne rodzaje. Podział i nazewnictwo wynika przede wszystkim z usytuowania takiej kabiny w łazience.

pexels-photo-45980-large

Kabina wolnostojąca

W większych łazienkach możemy sobie pozwolić na kabiny wolnostojące. Taka kabina nie dotyka żadnej ze ścian pomieszczenia. Konstrukcje takich kabin są naprawdę różne i dają one wielkie pole do popisu projektantom. Często można podziwiać wiele designerskich modeli, jakie są ozdobą niejednej łazienki. Więcej informacji o kabinach prysznicowych znajdziesz w artykule pod tytułem Idealna kabina prysznicowa – zobacz, jakie cechy powinna posiadać.

Kabina narożna

Kabiny narożne są jednymi z najpopularniejszych. Występują czasami w łazienkach, gdzie już znajduje się wanna. Kształty są różne, jednak na pewno najczęściej spotyka się te półokrągłe oraz prostokątne. Jest również kabina przyścienna, która może stykać się nawet z trzema ściankami.

Kabina na wymiar

Niektórzy decydują się czasami na kabinę na wymiar. Na pewno jest to dobry wybór, jeśli pomieszczenie nie jest wymiarowe. Ponieważ taka kabina robiona jest na zamówienie, może mieć całkiem nieregularne kształty. Jednak takie rozwiązanie na pewno jest trochę droższe od standardowych kabin.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge