Grzejniki dekoracyjne – czyli ciepło i elegancja w jednym

By on 1 sierpnia 2016 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Grzejniki to jeden z podstawowych źródeł ciepła w każdym domu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nie tylko dawały ciepło, ale także wyglądały elegancko. Dzięki szerokiej ofercie wielu producentów można dopasować nie tylko właściwości grzewcze, wygląd i rozmiar, ale także dopasować cały grzejnik do naszego wnętrza.

Obecnie na rynku dostępne są grzejniki do wnętrza domów, które zdecydowanie są w stanie zaspokoić gusta nie tylko tradycjonalistów, ale także tych, którzy stawiają na nowoczesność. Nowoczesne grzejniki są niezwykle uniwersalne, mogą być wygięte pod odpowiednim kątem, a dzięki temu idealnie wpasowują się w łukową ścianę. Producenci oferują między innymi grzejniki montowane bezpośrednio w podłogę, a dzięki ich wyglądowi, mogą działać jak parawan.

Na rynku dostępne są także modele, które idealnie wpasowują się w narożną część pomieszczenia. Do łazienki warto wybrać te grzejniki, które posiadają większe szpary pomiędzy poszczególnymi elementami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wygodne osuszanie ręczników po kąpieli. Niezwykle popularne stały się także grzejniki płaskie, z gładką płytą czołową. Dzięki temu producenci nadrukowują na nich różne ilustracje, a to już zakrawa na zupełnie nowy styl dekoracji i ogrzewania pomieszczenia w jednym.

Najczęściej grzejniki wykonuje się ze stali – jest to stosunkowo tani materiał i łatwy do obróbki. Dzięki temu można uzyskać wiele ciekawych i niespotykanych nigdzie indziej kształtów. Używając stali, tworzy się grzejniki jedno, dwu i trzy płytowe – przy czym w domu najczęściej stosuje się jedno oraz dwupłytowe. Grzejniki wykonane ze stali są cieńsze od tych aluminiowych, nie zaleca się jednak stosować ich w przypadku instalacji grawitacyjnych.  Bardzo dużą popularnością cieszą się także grzejniki wykonane z aluminium – są one droższe od stalowych, jednak dużo lżejsze. Dodatkowo można je dowolnie dostosować do danego pomieszczenia, wybierając odpowiednią ilość żeberek.

Grzejniki powinno się montować głównie tam, gdzie odnotowywane się największe straty energii cieplnej. Najczęściej są to oczywiście okna oraz drzwi balkonowe i wejściowe. W tych miejscach najczęściej wpada do pomieszczenia zimne powietrze, wówczas następuje jego nagrzanie i tworzy się ciepłą kurtynę. Najlepiej montować grzejniki minimalnie 10 centymetrów od podłogi – wówczas zapewnimy najskuteczniejszą cyrkulację powietrza. Więcej pod linkiem http://www.enieruchomosci.pl/artykuly/budowa_domu/916-co_warto_wiedziec_o_grzejnikach_elektrycznych_poznaj_ich_wady_i_zalety.html

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge