Jak błyskawicznie upiększyć łazienkę?

By on 1 lutego 2016 in Akcesoria łazienkowe, Aranżacje łazienek, Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Remont łazienki kojarzy się zazwyczaj z wielkim przedsięwzięciem: zrywanie kafelków, długotrwałe kładzenie nowych, brak możliwości wykąpania się czy skorzystania z toalety. Dlatego nierzadko zdarza się, że odkładamy go w nieskończoność, bo nie zdajemy sobie sprawy, że odświeżyć łazienkę możemy też w szybki i bardzo prosty sposób! Oto kilka sztuczek, do których zamiast magii przyda nam się odrobina kreatywności i zapału, aby błyskawicznie odmienić przestrzeń.

Kafelki

Najbardziej absorbującym i wymagającym problemem podczas remontów są m.in. kafelki. Jeśli nie odpadają i nie kruszą się, wcale nie musisz ich likwidować! Na ryku dostępnych jest wiele specjalistycznych, ale niedrogich preparatów do odnowy ceramiki: oleje, koncentraty, impregnaty. Warto też pomyśleć o przemalowaniu ścian nad kafelkami i wymianą fug na np. bardziej kontrastowe. Jeśli nie podoba nam się kolor samych płytek, możemy je… przemalować. W sklepach z akcesoriami remontowymi zakupimy specjalne farby.

Szafki i półki

Stare meble łazienkowe również można szybko odnowić. Jeśli szafki i półki są w dobrym stanie technicznym, można przemalować je i nadać im ciekawy charakter dzięki np. emalii z połyskiem lub modnych ostatnio przecieranych krawędziach w stylu vintage. Pieniądze zaoszczędzone na kupnie nowego wyposażenia przeznaczmy na wymianę meblowych uchwytów. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka prezentowała się naprawdę oryginalnie, warto zastanowić się nad specjalnymi naklejkami na meble – piękne kwiaty, geometryczne lub abstrakcyjne wzory znacznie urozmaicą wnętrze.

Szczegóły wisienką na torcie

Jeśli podczas szybkiego remontu zdecydowaliśmy się na stonowane barwy ścian i mebli, świetnym pomysłem będzie wzbogacenie ich wyrazistymi dodatkami. Możemy zaopatrzyć się w efektowną zasłonę do wanny, ręczniki i dywanik w mocniejszym kolorze, przykuwające wzrok wieszaki lub pojemniki na przybory do mycia. Doskonałym urozmaiceniem będzie też nietypowe oświetlenie, np. wokół lustra, pod półkami czy na styku wanny i podłogi.

Dzięki tym łatwym trikom nasza łazienka może zyskać zupełnie nowe oblicze bez ciągnącego się tygodniami remontu. Musimy postarać się jedynie o zaangażowanych pomocników, by odświeżanie przestrzeni zajęło nam kilka dni. Do dzieła!

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge