Jak niewielkim kosztem odmienić aranżację łazienki?

By on 17 września 2016 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Remont łazienki to kosztowna sprawa – wymiana kafli, urządzeń sanitarnych oraz armatury może pochłonąć naprawdę znaczne wydatki. Jeśli wygląd Twojej łazienki już cię nie satysfakcjonuje lub po prostu ci się znudził, możesz go odświeżyć bez skuwania kafli i wymiany całego sprzętu. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, aby odmienić aranżację łazienki niewielkim kosztem.

To zupełnie naturalne, że niektóre elementy wystroju z czasem przestają ci się podobać – po prostu zbyt długo już na nie patrzyłeś i już. W tym przypadku kołem ratunkowym, zarówno dla aranżacji, jak i twojego domowego budżetu, będą sprytne wnętrzarskie rozwiązania. Dzięki nim twoja łazienka będzie wyglądać zupełnie inaczej, a ty nie wydasz fortuny na remont.

Malowanie płytek

color-791622_1280

Zamiast skuwać stare płytki i układać nowe, możesz powierzchnie pokryte kaflami po postu pomalować. Istnieją specjalne farby przeznaczone do stosowania na płytkach ceramicznych. Uzyskana w ten sposób powłoka jest jednolita i odporna na działanie wilgoci, dlatego sprawdzi się nawet w łazience. Co ciekawe, jeśli malowane płytki miały widoczna fakturę, farba efektownie ją podkreśli.

Metamorfozy łazienek mogą mieć również bardziej minimalistyczny charakter. Pozostając w temacie malowania, małym nakładem pracy, można uzyskać ogromny efekt poprzez pomalowanie fug. Nadanie nowej barwy zszarzałym i niedoczyszczonym fugom na pewno odświeży wygląd całej łazienki.

Fronty mebli łazienkowych

Innym sposobem na ciekawą odmianę wyglądu łazienki, jest renowacja frontów szafek. Możesz je wymienić na zupełnie nowe, lub popracować nad tymi starymi. Pomocne w tym będą różnego rodzaju naklejki, farby i okleiny. Możesz np. okleić całą powierzchnię frontu specjalną folią, która imituje stare drewno – w ten sposób łazienka nabierze bardziej rustykalnego charakter. Ponadto wato też poświęcić odrobinę uwagi uchwytom – tradycyjne klamki możesz zastąpić pięknie wykonanymi, ceramicznymi gałkami.

Jeśli planowana odmiana łazienki ma mieć naprawdę niewielki charakter, można zacząć od akcesoriów łazienkowych. Metalowe stojaki, dozowniki na mydło czy wieszaki zastąp np. koszami z trawy morskiej lub drewnianymi uchwytami – takie proste triki sprawią, że pomieszczenie będzie przytulniejsze.

Ważne, jest również oświetlenie, więcej o nim tutaj.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge