Jaka podłoga do łazienki?

By on 13 grudnia 2011 in Podłogi | 2 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wiele się mówi na temat nowoczesnych aranżacji łazienek. Projektanci prześcigają się w najbardziej zwariowanych pomysłach. Ostatnio widziałam nawet projekt łazienki otwartej na sypialnię – o tyle, o ile rozumiem wspólne z partnerem kąpiele, to nie odczuwam potrzeby korzystania z toalety podczas gdy on będzie spał.

Ale nie o tym dziś. Dziś chciałabym poddać pod refleksję to, jaka podłoga będzie do łazienki najlepszym rozwiązaniem. I to nie tylko pod względem praktycznym – wizualnym również.

Jak wiadomo, jeśli marzy się nam konkretna aranżacja, nie będzie się dało w stu procentach do niej dopasować każdego tworzywa. Chociaż…. skoro można już kupić kafelki przypominające panele, które przypominają drewniane deski? Tak właśnie wygląda podłoga w mojej łazience.

Ale dobrze. Przejdźmy do konkretów. Mamy do wyboru kilka tworzyw: wykładzinę PCV, płytki podłogowe, panele podłogowe, deski podłogowe oraz parkiet. Wykładzina jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem – i wcale nie głupim! nie jest narażona na zniszczenie poprzez działanie wody i wcale nie musi być nudna. Wystarczy tylko wybrać się do marketu budowlanego, żeby zobaczyć, jak szeroki wybór takiej wykładziny pozostaje do naszej dyspozycji.

Płytki podłogowe również należą do bardzo praktycznych zastosowań – nie zniszczą się przez nadmierne działanie wody i wilgoci, ale również… nie będą dawały ciepła (chyba że zamontujemy ogrzewanie podłogowe). Zatem stąpanie po nich będzie dość niekomfortowe, zwłaszcza, jeśli mieszkamy na parterze. Można by rzec, że przecież nosi się papcie – ale nie zawsze…

Jeśli mowa o panelach, deskach i parkiecie, to można je właściwie zaklasyfikować do jednej szuflady, jeśli mowa o podłodze w łazience. W praktyce, nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, jednakże… jakże efektowne! jeśli postawimy na wysokiej jakości deski podłogowe, możemy być pewni, że podczas pilnowania podłogi, nic się z nią nie stanie. Należy tylko na bieżąco wycierać wszelkie nadmiary wody i zadbać o odpowiednią wentylację w łazience.

Udostępnij na:

2 komentarze

 1. Edyta

  5 stycznia 2015

  Post a Reply

  Właśnie z mężem remontujemy dom i zastanawiamy się nad wykładziną PCV w łazience. Jest to bardzo tanie rozwiązanie, ale mam małe wątpliwości czy taka wykładzina nie będzie wyglądać sztucznie. Co prawda znaleźliśmy ofertę wykładzin w płytkach, ale mimo wszystko, czy zestawienie jej z płytkami na ścianie nie będzie wyglądało nienaturalnie?
  Edyta ostatnio opublikował…Wykładziny

 2. Płytkarz

  19 lutego 2015

  Post a Reply

  Uważam, że jednak na podłogę w łazience najlepiej nadają się płytki. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne wzory płytek łazienkowych i ich cena nie jest taka wysoka, w porównaniu do podłogi drewnianej. Poza tym o podłogę drewnianą trzeba naprawdę dbać, a szczególnie właśnie w łazience, gdzie ciągle leje się woda.
  Płytkarz ostatnio opublikował…Tanie płytki łazienkowe o wyjątkowym wzornictwie

Trackbacks/Pingbacks

 1. Czerń i biel w łazience | Blog o aranżacji łazienek - [...] dobrze przemyśleć, jakich materiałów użyjemy. O rodzajach podłóg przeczytacie między innymi tutaj. Innym sposobem kolażu czerni i bieli jest…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge