Jaki parawan nawannowy warto wybrać?

By on 28 stycznia 2016 in Aranżacje łazienek, Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Masz wannę, ale czasem chciałbyś wziąć po prostu szybki prysznic? W takim przypadku świetnym rozwiązaniem może okazać się parawan nawannowy, który w kilka sekund zmieni naszą wannę w komfortowy natrysk.

Parawan nawannowy to nie tylko praktyczne, ale też coraz popularniejsze rozwiązanie, stosowane przede wszystkim w małych, lecz niekiedy również w dużych łazienkach. Parawany nawannowe można zamontować na każdej wannie, bez względu na jej kształt czy rodzaj materiału, z jakiego została wykonana.

Wymiary parawanów

W sklepach dostępne są przede wszystkim parawany nawannowe o szerokości 70-180 centymetrów i wysokości 140-200 centymetrów. Parawany o niestandardowych wymiarach i kształtach są wykonywane na zamówienie. Pamiętajmy jednak, że wąskie i niskie skrzydło nie ochroni łazienki przed zalaniem.

Parawany harmonijkowe

Jednym z podstawowych rodzajów parawanów nawannowych są modele harmonijkowe o różnej liczbie skrzydeł drzwiowych. Wśród jego głównych atutów wymienia się fakt, że tego typu zasłonę do wanny można montować na każdym rodzaju urządzenia, a po złożeniu zajmuje ona niewiele miejsca.

Parawany suwane

Parawany suwane natomiast mają od jednego do kilku skrzydeł drzwiowych. Podczas zamykania i otwierania elementy parawanu przesuwają się na prowadnicach i zachodzą na siebie, co daje nam możliwość zamknięcia całej wanny.

Ten rodzaj parawanów nie jest jednak polecany do niewielkich łazienek. Wadą modeli suwanych jest także mniejsza funkcjonalność, również pod względem utrzymania w czystości.

Parawany wahadłowe

Parawan wahadłowy to model jednoczęściowy, który otwiera się w prawo lub w lewo. Atutem tego typu parawanów nawannowych jest spora funkcjonalność oraz łatwość czyszczenia.

Jaki materiał?

Parawany ze szkła hartowanego wyróżnia bardzo wysoka trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Decydując się na ten wariant możemy wybrać szkło matowe, przezroczyste lub wzorzyste.

Parawany z tworzywa sztucznego natomiast, choć tańsze, są także podatne na zarysowania i uszkodzenia oraz powstawanie zacieków i smug.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge