Jaki stelaż podtynkowy najlepiej wybrać?

By on 29 listopada 2015 in Aranżacje łazienek, Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Stelaże podtynkowe to coraz częściej i chętniej wybierane rozwiązanie przy aranżacji łazienek. Zestawy podtynkowe to doskonały sposób na to, by poprawić funkcjonalność pomieszczenia, zmienić jego wnętrze, a także ułatwić sobie utrzymanie go w czystości.

Choć stelaże podtynkowe nie od razu podbiły nasze serca, z biegiem czasu zaczęliśmy podchodzić do ich montowania z większym entuzjazmem. Obecnie w nowoczesnych łazienkach ceramika podwieszana i zestaw podtynkowy stały się już niemal standardem.

Stelaże podtynkowe do zabudowy ciężkiej

Wybierając stelaż podtynkowy do łazienki należy kierować się przede wszystkim rodzajem ściany, na której chcemy zamontować instalację. Zestawy podtynkowe do zabudowy ciężkiej przeznaczone są do ścian murowanych i, co bardzo istotne na etapie planowania remontu, wymagają obmurowania.

Decydując się na ten wariant należy mieć na uwadze, że montaż stelaża do zabudowy ciężkiej jest dość pracochłonny i zajmuje dużo czasu. Pocieszający jednak okaże się fakt, że jest on znacznie tańszy od zestawu do zabudowy lekkiej. W sklepach budowlanych dostępne są stelaże do zabudowy ciężkiej do WC, pisuarów, bidetów oraz umywalek.

Stelaże podtynkowe do zabudowy lekkiej

Zestawy do zabudowy lekkiej cieszą się największą popularnością. Ten rodzaj stelaża można zamontować zarówno przy ścianie murowanej, jak lekkiej ściance działowej przymocowanej do podłogi lub podłogi i prostopadle do ściany. Także te instalacje stosowane są do powieszenia WC, pisuarów, bidetów oraz umywalek.

W grupie zestawów do zabudowy lekkiej dodatkowo wyróżnia się stelaże do zabudowy niskiej, wysokiej lub samonośne. Wysokość ramy nośnej w zestawach do zabudowy niskiej wynosi 80 lub 90 centymetrów, a do zabudowy wysokiej – waha się od 110 do 130 centymetrów. Stelaże samonośne natomiast są wyposażone we wzmocnioną ramę oraz profil o większym przekroju.

Wybierając zestaw podtynkowy do łazienki zwróćmy też uwagę na właściwe dopasowanie przycisków. Przed zakupem sprawdźmy również zbiornik spłuczki i głębokość stelaża, a ponadto gwarancję udzielaną na instalację.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge