Jakie mamy rodzaje baterii łazienkowych?

By on 18 lutego 2016 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Urządzając wymarzoną łazienkę warto dokładnie przemyśleć wybór baterii łazienkowej. Jej odpowiednie dobranie z pewnością wpłynie nie tylko na ergonomię pomieszczenia, ale również na komfort naszych kąpieli.

Żeby nasz wybór był świadomy i spełnił nasze oczekiwania, warto dowiedzieć się jakie mamy rodzaje baterii łazienkowych. Aktualnie posiadamy ich szeroki wybór, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście istotnym czynnikiem będzie wielkość naszej łazienki, ergonomiczność i dopasowanie do naszej wymarzonej łazienkowej aranżacji.

Przede wszystkim rozróżniamy baterie naścienne i stojące, zwane też sztorcowymi. Pierwsze z nich montuje się w ścianie nad wanną lub umywalką i są one bezpośrednio łączone z przewodami ciepłej i zimnej wody. Warto pamiętać, że ich montaż należy zaplanować przy zakładaniu instalacji wodnej, tak aby właściwie wyprowadzić przyłącza. Dla porównania, modele stojące umieszcza się w otworach wykonanych w wannie lub umywalce. Obecnie wiele umywalek ma już fabrycznie wykonane otwory. Największą popularnością cieszą się baterie jedno lub dwuotworowe. Jednak jeśli chcemy zafundować sobie odrobinę luksusu, znajdziemy również modele trzy lub czterootoworowe.

W następnej kolejności możemy się zastanowić czy interesują nas baterie jedno czy dwuuchwytowe. Pierwsze z nich uznawane są za wygodniejsze i bardziej ekonomiczne. Dzięki pojedynczemu uchwytowi można sprawniej, bo za pomocą jednego gestu regulować temperaturę wody. Baterie dwuuchwytowe to po prostu klasyczne kurki na zimną i ciepła wodę. Zalicza się je do mniej oszczędnych ponieważ uzyskanie wymaganej temperatury za ich pomocą może zająć chwilę czasu. Obecnie, w nowoczesnych projektach łazienek raczej odchodzi się od dwuuchwytowych baterii.

Wśród nowoczesnych rozwiązań warto również zwrócić uwagę na baterie termostatyczne i bezdotykowe. Modele z termostatem charakteryzują się obecnością dwóch pokręteł. Jedno z nich służy do regulowania temperatury, drugie z kolei pozwala na optymalne ustawienie natężenia strumienia wody. Wielką zaletą tego rodzaju baterii łazienkowych jest duża oszczędność wody, osiągana dzięki temu, że bardzo rzadko musimy regulować temperaturę takiej baterii. Co ważne, model ten posiada pokrętło z blokadą temperatury, zapobiegającą poparzeniu. Baterie bezdotykowe doskonale sprawdzają się w miejscach użyteczności publicznej, gdzie duży nacisk kładzie się na sterylność. Przepływ wody w tego typu modelach regulowany jest przez fotokomórki reagujące na zbliżenie rąk. Baterie te posiadają wiele zalet- są niewielkie i solidnie wykonane oraz w znaczący sposób oszczędzają wodę. Więcej znajdziemy na stronie Castoramy.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge