Jakie wybrać płytki łazienkowe?

By on 13 sierpnia 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Jak powinno się urządzić łazienkę, aby przy zachowaniu jej funkcjonalności, po kilku latach wyglądała dalej, jak nowoczesna i dopiero co wykończona? Należy przede wszystkim zacząć od materiałów, jakie chcemy zastosować nie tylko na podłodze, ale również na ścianie. Do wyboru mamy coraz częściej drewno, ale przede wszystkim płytki łazienkowe wykonane z ceramiki lub kamienia.

Wygląd i funkcjonalność

Płytki łazienkowe pozwalają na nadanie odpowiedniego wyglądu i funkcjonalności naszej łazience. Podczas urządzania naszej łazienki należy pamiętać, aby płytki łazienkowe były odpowiednio dopasowane do wielkości  łazienki, ale również do mebli w łazience, jak i całego jej stylu. Jeżeli chcemy, aby nasza łazienka miała przytulny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego stylu, należy użyć terakoty lub glazury w ostrych barwach oraz wzorach. Najlepiej jest wybrać takie, które nie znudzą nam się po kilku miesiącach. Najlepszym rozwiązaniem są kolory naturalne – ciepłe beże oraz brązy, jak i wszelkie odcienie szarości.

tile-1268515_960_720

Ciekawa alternatywa

W przypadku, jeżeli nie podoba nam się tradycyjne wykonanie łazienek np. biała glazura – wówczas możemy poszukać do wnętrza naszej łazienki innego rozwiązania. Wykorzystać można w takim wypadku wąskie lub prostokątne płytki w delikatnych odcieniach beżu – tego typu glazura sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Połączenie dużego lustra ze standardowym rozmiarem płytek pozwala na optyczne powiększenie łazienki.

Białe płytki i kolorowe dekoracje

Dla każdej osoby lubiących niecodzienne rozwiązania, idealne jest połączenie białych płytek z kolorowymi elementami dekoracyjnymi. Decydując się na płytki, należy odpowiednio dobrać wzór na płytkach, który będzie motywem przewodnim w całej stylizacji łazienki – tutaj wybór jest szeroki, kwiatki, paski, kółka. Co jeszcze warto wiedzieć o płytkach łazienkowych? Warto sprawdzić pod tym linkiem http://www.budownictwo.org/artykuly,69392,1,Plytki_do_lazienki__wszystko_co_warto_wiedziec_zanim_je_kupimy.

Nowoczesny wygląd łazienki

Dzięki takiemu wyglądowi płytek doskonale komponują się one z nowoczesnym wyglądem wyposażenia łazienek oraz z materiałami, takimi jak szkła, plastiki, jak również pozłacane elementy. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystać płytki o większych wymiarach niż te standardowe, należy pamiętać o rozmiarze pomieszczenia – nie w każdym przypadku jest to strzał w dziesiątkę.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge