Mała łazienka w stylu skandynawskim

By on 27 lutego 2017 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Mała łazienka nie musi być urządzona bez pomysłu. Może być nie tylko atrakcyjna, ale też praktycznie. Sprzyja temu styl skandynawski, który lubi naturalne materiały, jasną przestrzeń i funkcjonalne dodatki. Zobacz, jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim.

Jasne przestrzenie

Najważniejsze, aby mała łazienkę wyłożyć jasnymi płytkami. Mogą być to szarości, które nie muszą być wcale zimne. Ciepłe odcienie szarego zapewnią przyjemną atmosferę w pomieszczeniu i pozostawią nowoczesny efekt pasujący do skandynawskiej stylistyki. Możesz również pomalować łazienkę na biało. Biały to kolor, z którym doskonale łączy się każda barwa, więc dobór dodatków jest wyjątkowo prosty. Na jakie akcesoria postawić we wnętrzu skandynawskim?

skandynawska łazienka

Wybór dodatków do skandynawskiej łazience

Styl skandynawski stawia na praktyczność, co nie oznacza, że trzeba rezygnować z ozdób. W łazience urządzonej w takiej stylistyce świetnie będą wyglądać dodatki z drewna – bambusowa mydelniczka czy pojemnik na płatki kosmetyczne. Pamiętaj, że drewno powinno być zabezpieczone przed wpływem wilgoci. Prosty, drewniany blat w jasnym, naturalnym kolorze to idealny wybór do łazienki. Na tle białych płytek będzie się wyróżniał i wprowadzi skandynawski akcent. Ciekawym uzupełnieniem będzie puszysty dywanik z długim włosiem.

Meble w stylu skandynawskim

Meble w skandynawskim wydaniu są minimalistyczne i wygodne w użytkowaniu. Proste fronty z naturalnych lub przypominających naturalne materiały są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takiej jak samozamykające się zawiasy. W pojemnych szufladach z łatwością zmieścisz wszystkie kosmetyki i akcesoria. Wybierając meble do łazienki, sprawdź, czy są dostosowane do użytku w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz na przykład tutaj: http://zycienaszczycie.pl/urzadzic-lazienke-stylu-skandynawskim/

łazienka z toaletą podtynkową

Dużo światła w małej łazience

Skandynawskie mieszkania są wypełnione światłem. Jeśli cierpisz na deficyt światła w mieszkaniu, możesz wspomóc się oświetleniem. Idealnie nadają się do tego ledy, których barwa jest zbliżona do naturalnej, co oznacza, że nie męczy wzroku i nie zniekształca kolorów.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge