Modna łazienka, czyli najciekawsze trendy w aranżacji wnętrz w 2017 roku

By on 13 marca 2017 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Bezkrytyczna pogoń za modą z pewnością nie jest dobrym posunięciem w aranżacji wnętrz. Jednak coroczne trendy mogą być znakomitą inspiracją dla osób, poszukujących pomysłów na wykończenie swojego mieszkania. Najnowsze propozycje od architektów i wizualizacje, jakie możemy zobaczyć w katalogach, aż kipią od ciekawych rozwiązań czy efektownych zestawień kolorystycznych. Sprawdź zatem, czy trendy we wnętrzarskiej modzie sprawdzą się również w twojej łazience.

Niektóre trendy, które królują w aranżacji wnętrz od kilku lat, wciąż są modne. Doskonałym przykładem takiego stylu jest skandynawski minimalizm – prostota i naturalność dodatków sprawiają, że sposób aranżacji wnętrz wywodzący się z chłodnej Szwecji czy Norwegii jest wciąż modny. Jednak w 2017 nawet skandynawska stylistyk doczekała się pewnego novum. A jeśli borykasz się z wyzwaniem, jakim jest aranżacja małej łazienki, zajrzyj na http://123budujemy.pl/wybrac-lustro-malej-lazienki/

Boho scandi

bathroom-1872193_1280

Styl boho to aranżacyjne nawiązanie do kultury hipisowskiej. Jest w nim dużo swobody, wyrazistych deseni, ornamentów i intensywnych barw. Jak zatem boho może łączyć się z minimalistycznym stylem skandynawskim? Otóż boho w połączeniu ze scandi daje monochromatyczną, orientalną estetykę. Boho scandi to wciąż wyraźne wzory, jednak kolorystyka przedmiotów jest ograniczona do naturalnych barw, takich jak biel, beż, szarość oraz czerń. Jest to cieplejsza, hippisowska wersja stylu skandynawskiego, która będzie znakomitą propozycją do łazienki. W pomieszczeniu urządzonym w estetyce boho scandi nie może zabraknąć starych mebli, orientalnych dodatków oraz czerni i bieli.

Szachownica

Kolejnym trendem, który wyraźnie widoczny był już w roku poprzednim, ale to właśnie w 2017 rozkwitł z pełną siłą w aranżacji łazienek, są czarno-białe podłogi. Ich najprostsza wersją jest szachownica złożona z czarnych i białych płytek o tym samym rozmiarze i kształcie. Ciekawą alternatywą są płytki mozaikowe lub zdobione marokańskimi motywami.

Drewno, cegła i beton

gift-box-1149678_1280 (1)

Klasyczne płytki ceramiczne pokrywające ściany i podłogi w łazience schodzą w tym roku na dalszy plan. Znacznie modniejszym rozwiązaniem są płyty z betonu dekoracyjnego, panele drewniane czy wreszcie płytki przypominające stare cegły. Każda z tych propozycji będzie doskonałym tłem dla większości wnętrzarskich stylów, dlatego daje idealne pole do popisu w aranżacji łazienki.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge