Mozaika w łazience

By on 24 kwietnia 2015 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wykończenie łazienki najczęściej kojarzy się nam z użyciem płytek ceramicznych. Mogą to być kafelki gładkie, wzorzyste lub nawet imitujące inne materiały jak drewno czy też korek. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście cena płytek ceramicznych, która ze względu na ich odporność na wodę i ogólną wytrzymałość sprawia, że jest to rozwiązanie ładne, skuteczne i w całkiem przystępnej cenie.

Jednak poza kafelkami ceramicznymi są inne sposoby na ciekawą i niepowtarzalną aranżację łazienki. Warto dodać, że są to sposoby, które znane są już od setek lat i niejednokrotnie możemy podziwiać je w trakcie wakacji w miastach będących niegdyś kolebką cywilizacji. Chodzi tutaj oczywiście o kamienne mozaiki, które mimo upływu ogromu czasu, dalej potrafią zdobić nawet zewnętrzne ściany wielu zabytkowych budynków.

   mozaika łazienkowa - przykłady

Mozaiki układa się poprzez dopasowanie do siebie setek lub nawet tysięcy niewielkich elementów – mogą to być kamienie o bardzo naturalnych kształtach, a mogą to być także i elementy poddane wstępnej obróbce – zeszlifowaniu, wygładzeniu i dopasowaniu do odpowiedniego kształtu.

Mozaika i drewno w łazience

Obecnie również i producenci ceramiki budowlanej mają w swojej ofercie specjalne „mikro” kafelki, z których można stworzyć dowolne wzory mozaikowe, w podobny sposób stosuje się też mozaikę szklaną. Największym urokiem mozaiki jest pełna swoboda, jeżeli chodzi o efekt końcowy – układając elementy w odpowiedni sposób możemy otrzymać napisy, obrazy, pasy kolorystyczne lub po prostu powierzchnie o niepowtarzalnej strukturze.

kamień w łazience

To co sprawia, że mozaika jest tak bardzo ceniona przez wiele osób, jest jednocześnie jej wadą – ładne i porządne ułożenie odpowiedniego wzoru czy po prostu zapełnienia danej powierzchni jest czynnością bardzo czasochłonną i wymagającą sporego doświadczenia, co przekłada się na wysoką cenę robocizny. Jednak i na to znalazła się metoda – w sprzedaży coraz częściej pojawiają się specjalne, gotowe siatki z naniesionymi elementami mozaiki, przez co proces nakładania ich na konkretne powierzchnie jest znacznie szybszy i prostszy.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge